Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 30, 2017


تجمع مقابل مجلس برای اعتراض و تشکر
شنیده شد که اعتراض پاتولوژیست‌ها و تشکر دانش‌آموختگان علوم آزمایشگاهی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌خاطر اجرای مصوبه مجلس در خصوص اجازه تاسیس آزمایشگاه به دانش‌آموختگان علوم آزمایشگاهی مقابل مجلس انجام شد. روز گذشته جمعی از پاتولوژیست‌ها به دلیل اینکه با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی به دانش‌آموختگان تک‌رشته‌ا  ی علوم آزمایشگاهی داده شده است، مقابل مجلس تجمع کردند. در کنار این افراد دانش‌آموختگان علوم آزمایشگاهی نیز به‌خاطر اجرای قانونی که در سال 67 مصوب شده بود، برای تشکر از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیگیری نمایندگان در این خصوص مقابل مجلس تجمع کردند.

 

 

 


 نقش ادبیات روحانی و هاشمی در تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران
گرای تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه تسلیحات موشکی را چه کسانی دادند؟
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در جلسه پنجشنبه گذشته پیش‌نویس ارائه شده از سوی 14 نماینده دموکرات و جمهوری‌خواه مبنی بر تحریم‌های جدید علیه ایران را به تصویب رساند. این تحریم‌ها متوجه افراد و نهادهایی خواهد شد که به توسعه و تولید موشک‌های بالستیک ایران کمک می‌کنند.
چنانچه طرح تصویب قطعی شود، دولت ترامپ باید ظرف 90 روز تحریم‌های جدیدی را علیه افراد، شرکت‌ها و نهادهای فعال در توسعه برنامه‌های موشکی ایران تصویب کند.

 

 


بازداشت یک دانشجوی شیمی و برادرش به اتهام ارتباط با بمبگذاری منچستر


یک دانشجوی مهندسی شیمی و برادرش در ارتباط با حمله تروریستی منچستر توسط پلیس این شهر بازداشت شدند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی میل، محمد ورفالی، دانشجوی مهندسی شیمی و  برادرش  یحیی در بامداد روز شنبه توسط پلیس منچستر بازداشت شدند. به اعتقاد پلیس این دو برادر از نزدیکان سلمان عبیدی، عامل انتحاری شهر منچستر هستند.

 


انکار هویت دولتی و حمله به اصولگرایان به‌نام اصولگرا!
محافل دولتی مدت‌هاست یکی از همکاران سابق کیهان را که بیش از 13 سال است از کیهان جدا شده و در چند سال اخیر در خدمت همین محافل دولتی قرار داشته، به عنوان «فعال اصولگرا» و همکار سابق کیهان معرفی می‌کنند و از قول وی، جریان اصولگرایی را تخطئه و تخریب می‌کنند!
دیروز هم روزنامه دولتی ایران با محمد مهاجری تحت عنوان «فعال اصولگرا» مصاحبه کرد و نوشت «تندروهای نوظهور، باعث فنای اصولگرایی شده‌اند. قدرت‌طلبی در اردوگاه اصولگرایان جایگزین دین شده است.» روزنامه دولت بدون اشاره به «موقعیت فعلی» مهاجری، او را صرفا «عضو سابق شورای سردبیری کیهان و جام جم» معرفی کرده است؛ بدون اینکه توضیح دهد وی مدت‌هاست از جبهه اصولگرایی جدا شده و در چند سال اخیر سردبیر سایت دولتی خبر آنلاین(وابسته به معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی دولت) بوده است.

 


برپایی جشن عروسی در کتابخانه
شنیده شد که کتابدار کتابخانه عمومی مشارکتی روستای سردوش از توابع مریوان در اقدامی جالب مراسم جشن عروسی خود را در کتابخانه این روستا برگزار و هزینه مراسم را به موسسه خیریه ئاسوی ژیان این شهرستان اهدا کرد. محمد توانا حسینی در اقدامی پسندیده هزینه مراسم عروسی خود را به ایتام موسسه خیریه ئاسوی ژیان مریوان هدیه و جشن ازدواج خود را در کتابخانه روستای سردوش در نهایت سادگی برگزار کرد.

 


 حسین مرعشی: قرار نیست در دولت سمت داشته باشم


حسین مرعشی پیرامون پاره‌ای از اخبار مبنی بر اینکه وی به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دولت دوازدهم انتخاب شده است، اظهار داشت: بحثی با بنده در مورد حضور در کابینه دوازدهم انجام نشده است و نخواهد شد.وي در پاسخ به اينكه اگر پيشنهادي از سوي دولت در مورد حضور در كابينه به شما داده شود قبول مي‌كنيد يا خير، گفت: اگر پيشنهادي هم مطرح
شود بنده آمادگي بازگشت به دولت را ندارم

 


آخرین وضعیت پرونده معاون سابق آستان قدس
شنیده شد که رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده معاون سابق آستان قدس رضوی همچنان در دادسرا مفتوح است. غلامحسین اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده معاون سابق آستان قدس رضوی، گفت: با توجه به محتویات، این پرونده از مشهد به دادگستری تهران ارجاع داده شده است. وی افزود: این پرونده هنوز به مرحله دادگاه نرسیده و در دادسرا مفتوح است. تحقیقات در این پرونده در حال اجراست و هنوز به اتمام نرسیده و به دادگاه ارسال نشده تا کیفرخواستی صادر شود.

 


پدرخوانده‌ها عارف را هم در تهیه فهرست انتخاباتی دور زدند
محمدرضا عارف رئیس شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، این روزها وضعیت دشواری پیدا کرده است.
به گزارش انتخاب به نقل از «تدبیر و امید»، عارف در اکثر جلسات و همایش‌ها و ضیافت‌ها که حضور پیدا می‌کند با پرسش‌هایی درباره چگونگی بستن لیست امید در شورای شهر، معیارها و امتیازات کاندیداها و مهندسی لیست توسط یک حلقه سیاسی مواجه می‌شود.
رئیس فراکسیون امید در مجلس، که در برابر تناقضات موجود در لیست، اظهارات برخی اعضای شورایعالی مبنی بر دستکاری در امتیازات کاندیداها و جابجایی آنها و همچنین چگونگی انتخاب فهرست 42 نفره پاسخ قانع‌کننده‌ای ندارد،

 


راز سکوت حدادعادل و باهنر در روزهای اخیر چیست؟
در حالی که اصولگرایان حامی رئیسی از همه ظرفیتهای سیاسی و رسانه ای خود برای زیر سوال بردن سلامت انتخابات بهره گرفته اند، برخی اصولگرایان مانند حدادعادل و باهنر در سکوت به سر می برند. گفته می شود این2چهره سیاسی به تلاشهایی که برای یارگیری آنها در منازعات اخیر به عمل آمده، روی خوش نشان نداده اند و با اعلام اینکه فرایندی که رئیسی و برخی ائمه جمعه آغاز کرده اند به سود اصولگرایان نیست تاکنون از اظهارنظر خودداری کرده اند. 

 


انتخابات شورای شهر ساری ابطال شد
به گفته یک منبع آگاه، هیات اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر ساری طی ارسال نامه‌ای به هیات نظارت بر انتخابات این شهرستان، ابطال انتخابات شورای شهر ساری را اعلام کرد. وی با بیان اینکه هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی ساری به‌مدت پنج روز فرصت دارد نسبت به بررسی ابطال انتخابات اقدام کند، افزود: نظر هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر ساری بر ابطال انتخابات است.

 


توئیت جهانگیری 8 سال پس از شورش اشرافیت علیه رأی مردم
معاون اول روحانی می‌گوید هیچ جریانی از تمکین به صندوق رأی و قبول سلامت انتخابات ضرر نمی‌کند.
اسحاق جهانگیری در توئیتر نوشت: «کسانی که این روزها بهانه سیاسی می‌تراشند و اما و اگر در پیروزی قاطع ملت می‌کنند، به جای تلخ کردن کام مردم، وارد بازی شیرین مردم‌سالاری دینی شوند.
رأی مردم پشتوانه و سرمایه ملی است. از تمکین به صندوق رأی و قبول سلامت انتخابات هیچ جریانی ضرر نمی‌کند.»

 

 


خبر حضرتی درباره صندلی مطهری
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در صفحه توییتر خود از توافق با فراکسیون مستقلین بر سر نائب رئیسی علی مطهری خبر داد.