Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 28, 2017

 

واکنش عارف به انتقادات از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان
محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در مراسم جشن پیروزی منتخبین انتخابات شوراهای شهر تهران، گفت:انتخابات‌های اخیر رفراندوم مشروعیت گفتمان اصلاحات بود، در انتخابات اردیبهشت امسال گام سوم را هم با موفقیت برداشتیم و مردم بزرگوار با خلق حماسه‌ای ماندگار مسیر ما (اصلاح‌طلبان) را تأیید کردند و الحق سنگ تمام گذاشتند. بعد از انتخابات لیست نهایی قابل پیش بینی بود که با اعتراضاتی رو به رو شویم ولی اگر به دموکراسی اعتقاد داریم باید خرد جمعی را باور داشته باشیم و کمک کنیم که منتخبین محترم در نهاد شوراها وظیفه خود را در برابر مردم به نحو احسن انجام دهند. مردم قاطعانه پای رأی به روحانی ایستادند، حالا نوبت دولت جدید و رئیس جمهور است که پای مطالبات مردم بایستد. باید با نقدهایی که به عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان می‌شود تجدیدنظری در ساختار و ساز و کار این شورا با هدف ارتقا و تقویت جایگاه شورای عالی صورت بگیرد.

 


جزئیات دیدار دو فسیل برای توطئه علیه نتیجه مردمی انتخابات!

مردم هرگز از نامردی جماعتی از آخوندکهای خائن کذاب که معاند مردمسالاری هستند، نخواهند گذشت!
آخوندک های کذاب و مردم ستیز و موهن اسلام موسوم به احمدجنتی و موحدی کرمانی در کار توطئه برعلیه آراء مردم!
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه آقای رئیسی 16 میلیون رأی حلال دارد، گفت: شورای نگهبان موظف است موارد تخلف انتخاباتی را به مردم معرفی کند.

آخوند فسیل شده محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در همایش جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که صبح امروز پنج شنبه 44 خرداد ماه برگزار شد، با تاکید بر اینکه این تجمع نشان دهنده این است که ما احساس شکست نمی‌کنیم و برای برنامه‌های بعد احساس آمادگی داریم اظهار داشت: آنچه اتفاق افتاد همانطور که رهبر انقلاب فرمودند انتخابات پیروزی فرد نبود بلکه مردم پیروز شدند و این حجم عظیم حضور مردم چشم دشمن را کور کرد.
آخوند فسیل موحدی کرمانی ادامه داد: مردم با حضور خود در انتخابات نشان دادند که با رهبر انقلاب و نظام هستند و جمهوری اسلامی یک نظام مقتدر است.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه تمام تلاش ما این بود که اصلح را تشخیص دهیم و برای خدا تلاش کنیم افزود: ما اصلح را شناختیم و طبق وظیفه به او رای دادیم و برای او تبلیغ کردیم. لذا امام هم فرمود که ما مامور به انجام وظیفه هستیم.


هشدار به مدیران درباره اعزام خودسرانه به خارج
بر اساس ابلاغیه یک نهاد مسئول به تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی، تاکید شده است با توجه به اینکه برخی موسسات و نهادهای خارجی طرف همکاری با مجموعه های داخلی، اقدام به ارسال دعوت نامه و مهیا کردن شرایط اعزام مستخدمان دولتی به خارج می کنند، مدیران مربوطه توجه داشته باشند ابتدا باید مستندات دعوت و دلایل توجیهی جهت این اعزام ها را به کارگروه ها و مسئولان ذی صلاح ارسال کرده و حتی المقدور از مکاتبه مستقیم در این خصوص با بخش های خارجی نیز اجتناب ورزند

.
مجری مشهور تلویزیون تهدید به قتل شد
رضا رشیدپور با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: توی این چند روز برخی با ارسال پیام‌های سراسر بی‌شرمی و الفاظ رکیک به من تلاش کردند که اهداف غیراصیل و کوته نگرانه‌ی خودشان را پیش ببرند. از گفتگوی طولانی من با یک پایگاه خبری که چند سال پیش صورت گرفته و مربوط به تاثیر سریال‌های ساخت ترکیه بر ذهن و جان مخاطب گرانمایه‌ی ایرانی است، چند ثانیه را تقطیع و پخش کرده‌اند تا به گمان خودشان فضای غرورآمیز پس از انتخابات و شور ملی در میهن عزیزمان و به ویژه ی آذربایجان پاک را تحت تاثیر قرار بدهند. اگر این موضوع به فحاشی به من محدود می‌شد واکنشی نشان نمی‌دادم اما از دو چیز نمی‌توان ساده عبور کرد. اول مادر مهربان و ارجمندم که مورد توهین بی‌شرمانه قرار گرفت. دوم مام میهن که مورد هجمه‌ی وقیحانه‌ی عده‌ای بی‌اصالت واقع شده. کودکانه من را تهدید به قتل (!) کرده‌اند … اتفاقا نیک بدانند که چو ایران نباشد تن من مباد.


تخلف انتخاباتی
روزنامه قانون در گزارشی با عنوان «تخلفات حلال و حرام!» با اشاره به اینکه فعاليت هاي برخي جريان هاي شكست خورده براي زير سوال بردن راي ملت ادامه دارد. در بخشی از این گزارش می خوانیم: «اما زير سؤال بردن انتخابات، پاياني نداشت و موحدي كرماني، دبيركل جامعه روحانيت مبارز از شخصيت‌هايي كه مانند مجموعه تحت امرش در انتخابات از رئيسي‌حمايت كرده‌بود، اظهارات تامل‌برانگيزي را مطرح كرد و مدعي شد: «آقای رئیسی سرمایه قوی و سرمایه مردمی انقلابی خوبی دارد؛ او 16 میلیون رای حلال داشت!»

توصیه فارن پالیسی به ترامپ درباره ایران
فارن پالیسی رشد و بلوغ فکری مردم ایران را هم پایه ملت‌های فرانسه و هلند دانسته و گفته ایرانی‌ها هم با رأی خود مثل هلندی‌ها و فرانسوی‌ها به وعده‌های پوپولیستی و سیاست‌های افراطی نه گفتند. به گزارش عصر ایران، این نشریه امریکایی نوشته است: اما به نظر می‌رسد دونالد ترامپ انعکاس صدای این رأی (در ایران) را نشنیده باشد. ترامپ در سخنان اخیر خود در ریاض، ایران را شیطانی ترین نیرو در سیاره زمین نامید و جالب اینکه او این اظهارات را در سرزمینی بر زبان راند که زادگاه ایدئولوژیک گروه‌های تروریستی چون القاعده و داعش است. دولت ترامپ باید نشان دهد که این صدا را شنیده نه اینکه تنها به خاطر ایجاد تفاوت با سیاست‌های دولت اوباما، مشت گره کرده خود را به ایرانی‌ها نشان دهد.

واکنش ضرغامی به سخنان موحدی کرمانی
عزت الله ضرغامی در واکنش به سخنان موحدی کرمانی در کانال تلگرامی خود نوشت: نه حرام دانستن رای رقیب با اصول امام ورهبری میخواند ونه خشونت طلب خواندن آن با حقوق شهروندی.

 


روی خط القای تخلف
روزنامه شرق نیز در گزارشی با عنوان «روی خط القای تخلف» نوشت: «فعالان جریان اصولگرا که همیشه از سلامت برگزاری انتخابات در ادوار مختلف دفاع می‌کردند، این بار از کلید‌واژه «تخلف» به طور گسترده‌ای در ادبیات خود استفاده می‌کنند و در تریبون‌های مختلف و البته رسمی درباره آن سخن می‌گویند؛ از بلندگوهای نماز جمعه گرفته تا شورای نگهبان. اصرار اصولگرایان بر بروز تخلف در انتخابات، موضوعی است که تا‌به‌حال سابقه نداشته است. در تازه‌ترین تحول، دو نفر از خطبای موقت نماز جمعه تهران، یعنی آیت‌الله موحدی‌کرمانی و حجت‌الاسلام احمد خاتمی هم مدعی تخلفات انتخاباتی گسترده شده‌اند و از شورای نگهبان درخواست رسیدگی کرده‌اند. این سخنان البته با واکنش سریع وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور مواجه شد. وزارت کشور، نه‌تنها گویندگان این سخنان را به صداقت دعوت کرده‌، بلکه نسبت به پیگیری قانونی هم هشدار داده‌ است.

نامه اسیران ایرانی در سومالی به روحانی
شنیده شد که جمعی از اهالی استان سیستان و بلوچستان که اعضای خانواده آنها در اسارت دزدان دریایی سومالی هستند، با نگارش نامه‌ای خطاب به روحانی، ضمن سهیم دانستن خود در شادی پیروزی انتخابات، از او خواستند، که با توجه به شهادت 8 نفر از این صیادان در اسارت، برای آزادی 8 صیاد دیگر، به ماجرا ورود کند. در بخشی از این نامه آمده است: ما انتظاری بیش از حمایتی که از قربانیان حادثه معدن یورت و پلاسکو کردید، نداریم. ما امروز از شما رئیس جمهور منتخب و وزیر محترم خارجه نجات آخرین بازماندگان‌مان را استدعا داریم. امیدواریم با بازگشت آخرین بازماندگان‌مان از خاک سومالی در خانه‌های خود «جشن پیروزی» بگیریم و در شادی امروز شما شریک باشیم.

 

رییس‌جمهور در راستای حقوق شهروندی پیگیر رفع حصر است
محمدباقر نوبخت در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به سوالی مبنی بر این‌که باتوجه به بالا گرفتن برخی مطالبه‌های عمومی در راستای توسعه سیاسی اعم از رفع حصر، ممنوع‌التصویری خاتمی، حضور زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی در کابینه،
راهکار و برنامه دولت دوازدهم برای مقابله و برطرف کردن محدودیت‌ها و مشکلاتی که مانع از تحقق این خواسته‌ها می‌شود، چیست، اعلام کرد:صرف‌نظر از مصادیقی که به آن اشاره شد که از حقوق مردم است، با یک مجموعه حقوقی روبرو هستیم که دولت اولاً باید آن را به رسمیت بشناسد و در جهت استیفای این حقوق اقدام کند.

 

آینده ریاست مجلس
روزنامه آفتاب یزد در گزارشی با عنوان «تلاش برای خاموش کردن صدای ملت» مدعی شد که اصولگرایان لابی گسترده ای برای پایین کشیدن علی ‌مطهری از نایب‌رئیسی مجلس انجام داده اند. در بخشی از این گزارش می خوانیم: «مصطفی تاجزاده، تئوریسین جریان اصلاحات روز پنج شنبه در صفحه توییتر خود از تلاش اصولگرایان برای به زیر کشیدن علی مطهری خبر داد و چنین نوشت: «شنیدم که علی #لاریجانی و تیمش درصدد حذف علی #مطهری از نایب رئیسی مجلس اند. امیدوارم کذب بودن خبر، یکشنبه ۷خرداد معلوم شود.»

 


روحانی رکورد بیشترین لایک را شکست
شنیده شد که پست رئیس جمهور روحانی در هنگام رای دادن در روز 29اردیبهشت با 420000 لایک رکورد بی‌سابقه‌ای در پست‌های اینستاگرام ایرانی‌ها به‌جا گذاشت. این درحالی است که بالاترین لایک در بین پست‌های بهنوش بختیاری با 5 میلیون و 700 هزار فالور 140 هزار بود. اما روحانی با یک و نیم میلیون فالور به این رکورد دست یافت.

 


‌ رمضان ۹۶ با ربنای شجریان؟

‌روزنامه آرمان در گزارشی با عنوان « رمضان ۹۶ با ربنای شجریان؟» نوشت: «چند سال است بحث پخش ربنای استاد شجریان از صداوسیما در محافل رسانه‌ای مطرح است، اما ظاهرا این رسانه با خود عهد بسته بود که نوای این استاد آواز که محبوب اکثر مردم کشور است، شنیده نشود. هر از چند گاهی وعده پخش ربنای شجریان داده می‌شود، اما هنوز محقق نشده است. یک منبع آگاه از نامه‌ای خبر داد که سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای رئیس سازمان صداوسیما نوشته و در آن خواستار پخش «ربنای» استاد محمدرضا شجریان در ایام ماه مبارک رمضان شده است

 


راهبرد رهبری اعتدال روحانی، اقبال ملی
سیدرضا صالحی امیری در ایران نوشت:
حماسه بیست و نهم اردیبهشت و حضور حداکثری مردم در انتخابات بیانگر این واقعیت است که جامعه ایران صندوق رأی را به‌عنوان بهترین و مطمئن‌ترین شیوه برای بیان خواسته‌ها و طرح مطالبات به رسمیت شناخته است.
بر این اساس ما در سال‌های اخیر شاهد حضور آگاهانه مردم در فرآیند انتخابات از زمان شکل‌گیری فضای انتخاباتی و آرایش نیروها و دسته‌بندی گروه‌ها تا ایام تبلیغات و روز رأی‌گیری و پس از آن هستیم. به همین خاطر معتقدم جامعه ایران در آستانه ورود به سده جدید و با پشت سر گذاشتن انبوه تجارب در یکصد سال اخیر از وضعیت احساسی گذر کرده و به انتخاب آگاهانه رسیده است.

 

ماشين تحريم‌هاي پساانتخاباتي امريكا روشن شد
روزنامه جوان در گزارشی با عنوان «ماشين تحريم‌هاي پساانتخاباتي امريكا روشن شد» با اشاره به اینکه امريكا قبلاً اعلام كرده بود به خاطر همزماني با انتخابات، طرح تحريم‌هاي جديد را به بعد از انتخابات موكول مي‌كند نوشت: «هنوز يك هفته از انتخابات ايران نگذشته، كميته روابط خارجي سناي امريكا طرح جديد تحريم‌هاي امريكا عليه ايران را تصويب كرد؛ طرحي كه كار روي آن به دليل همزماني با انتخابات ايران، از اواسط فروردين ماه 1396 معلق مانده بود.