Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Apr 18, 2017

 

سرانجام ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری تمام شد
در این میان، ۶ نامزد، عضو کابینه‌ محمود
احمدی‌نژاد هستندبقایی و زریبافان (دو معاونشخلیلیان (وزیر کشاورزیحاجی بابایی (وزیر آموزش و پرورشزاهدی (وزیر علومو کلهُر (مشاور رسانه‌ای‌اش). خود احمدی‌نژاد هم که ثبت‌نام کرد.در کنار این ۷ نامزد، ابراهیم رئیسی هم آمد و چهره‌ی شاخصی که هنگام ثبت‌نام، همراهی‌اش کرد مسعود میرکاظمی بود که او هم وزیر بازرگانیِ احمدی‌نژاد بود و هم وزیر نفت او.
 
خودِ ابراهیم رئیسی در تمامِ ۸ سال دولت احمدی‌نژاد، معاون اول قوه قضائیه بوداین ۸ نامزد، همه با شعار اقتصاد و اشتغال و مبارزه با فساد آمدند؛ 
 
حالا یک سوال
شما که هر کدام به تنهایی قرار است کشور را نجات دهید؛ چرا وقتی دسته‌جمعی‌تان در یک کابینه و یک دوره، مدیریت کشور را بر عهده داشتید نه تنها چیزی را درست نکردید بلکه تمام دستاورد دولت‌های قبل را هم به باد دادید؟ 
ابراهیم رئیسی اگر مبارزه با فساد بلد است چرا طی ۸ سال که در بالاترین مقام قضاییِ کشور قرار داشت کلمه‌ای درباره آن‌همه اختلاس و فساد نگفت و کلید زندانش فقط برای معترضان و منتقدان و روزنامه‌نگاران چرخید؟ 
 
جالب‌تر اینکه حالا هیچ‌کس هم مسئولیت آن دوره را بر عهده نمی‌گیرداز وقتی هم برخلاف قولی که به رهبری داده نامزد شده رسانه‌های اصولگرا او را دروغگو می‌خوانند و حتی سردبیر رجانیوز (ارگان جبهه پایداریاحتمال «نقش سازمان جاسوسی انگلیس در آمدن احمدی‌نژاد» را مطرح کرده!
 
تازه از قول عارفی نقل کردند که از همان اول باطن او را می‌شناخت... و نه انگار که او را حاصل دعای امام زمان معرفی می‌کردند... 
راستیشما که در کشف نامزد امام‌زمان این‌همه خطای بصیرت داشتید از کجا معلوم همین بلا را بر سر امام‌رضا هم نیاورید؟ احتیاط شرط عقل است؛ نیست؟
 
 

اظهار ات یک دژخیمِ ” اَخْرَسْ و گُنگ” غلام حسین محسنی اژه ای ورّاج، در مورد 

مچگیری و این قبیل خالی بندیها

 
محسنی اژه‌ایبه اصطلاح سخنگویِ  قوه‌ قضاییه در یکصدودهمین نشست خبری خود با اشاره به اظهارات اخیر آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور -که گفته بود بجای مچگیری از یکدیگر بهتر است از هم دست گیری کنیم و دست یکدیگر را بگیریم-  با بی ادبی وقاحت آمیزی گفت: “ما مچ گیری نمی‌کنیم ولی مُچِ “دست‌اندازان به بیت المال” را قطع می‌کنیم”!
مردم میگویند بجای ادعا، باید وارد گود عمل شد و اول از همه دستهای صادق سارق رئیس فاسد و دزد و مال مردم خور قوه قضائیه را از بیت المال کوتاه کرد!


نسرین ستوده: «تا وقتی که به مسائل دهه ۶۰ رسیدگی نشود، صلاحیت رئیسی نباید تایید شود»

 
 
 
سرکار خانم نسرین ستوده، حقوقدان و عضو کانون مدافعان حقوق بشر گفت که صلاحیت ابراهیم رئیسی نباید تایید شود.صلاحیت ایشان با هیچ منطقی نباید تایید شود تا وقتی دست کم به مسائل دهه ۶۰ رسیدگی نشده و ثابت نشده که ایشان در آن مسائل دست نداشته استاما الان ما یک فایلی از آقای منتظری در دست داریم که نشان می دهد ایشان در آن مسائل دستی دارد
 
 
 


انتقاد نماینده مجلس از عدم وجود احزاب فعال در انتخابات ریاست جمهوری

نماینده مجلس از ثبت نام گسترده افراد فاقد صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری اخیر انتقاد کرده و آن را نشانه ضعف و خلاء وجود احزاب فعال در این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری «خانه ملت»، قاسم میرزایی نیکو، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ایران در خصوص ثبت نام گسترده افراد در انتخابات ریاست جمهوری گفت: “اگر ضعف و خلاء وجود احزاب فعال در کشور وجود نداشت، در امر ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با این مشکلات مواجه نبودیمامور مربوط به دموکراسی را باید با ایجاد احزاب فعال پوشش داد”.
وی با بیان این که در همه انتخابات ها عدم وجود احزاب فعال مشکلاتی را به وجود آورده است، متذکر شدپیش از اصلاح قوانین لازم است احزاب را در کشور فعال کنیم به طوری که مردم بتوانند اراده خود را از آن طریق پیگیری کنند.
گفتنی است ثبت نام کودکان، نوجوانان و افراد فاقد صلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران واکنش بسیاری از مسئولان این کشور را برانگیختبه گونه ای که ناصر مكارم شيرازى از  از این اتفاق به عنوان “به سُخره كشيدن انتخابات رياست جمهورى” نام برد و از خلاء قانونی در جلوگیری از ثبت‌نام افراد فاقد صلاحیت‌ انتقاد کرد.


 
 
 

احمدی‌نژادشرایط به‌طور کلی تغییر کرده استمحمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوسیتدپرس با تاکید بر حمایت از حمید بقایی، درباره دلیل نامزدی خود با وجود توصیه رهبر جمهوری اسلامی گفت که «شرایط به طور کلی تغییر کرده است».
به گزارش وب‌سایت «دولت بهار» آقای احمد‌ی‌نژاد در این مصاحبه از پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا اخیر دیداری با رهبر جمهوری اسلامی داشته، امتناع کرد.
وی در پاسخ به سئوال بعدی درباره نامزدی خود با وجود گفته‌های قبلی مبنی بر نامزد نشدن و عمل به «توصیه» رهبر جمهوری اسلامی گفت که «شرایط به طور کلی تغییر کرده است».
آقای احمدی‌نژاد بار دیگر اعلام کرد که برای حمایت از حمید بقایی نامزد شده است.
وی همچنین گفت که نحوه حمایتش از آقای بقایی «در حال حاضر قابل توضیح نیست بستگی به شرایط زمان و مکان دارد».
محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی، معاون اجرایی او در دوره ریاست جمهوری، روز چهارشنبه، ۲۳ فروردین، نامزد شدند و نامزدی آقای احمدی نژاد برخلاف «توصیه» سابق رهبر جمهوری اسلامی،واکنش منفی اکثر اصولگرایان را به دنبال داشته است.
آقای احمدی‌نژاد در نخستین اظهار نظر پس از ثبت نام غیرمنتظره خود گفته بود که «توصیه» رهبر جمهوری اسلامی به او به معنی «نهی نبود»، اما در عین حال نامزدی او فقط «برای حمایت از حمید بقایی» است.
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز پنجم مهر ۹۵‌ تایید کرد که به آقای احمدی‌نژاد گفته است که «صلاح نیست» در انتخابات پیش رو شرکت کند.
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، نیز پیش از این در مصاحبه با هفته‌نامه مثلث گفته بود که «توصیه» رهبر جمهوری اسلامی به آقای احمدی‌نژاد می‌تواند به عنوان «امر قانونی محسوب شود».
اما روز پنجشنبه، ۲۴ فروردین، عبدالرضا داوری، از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد، در توییتر خود نوشت که سلب حق نامزدی از احمدی‌نژاد با استناد به «توصیه» آیت‌الله خامنه‌ای «ناقض قانون اساسی» است.
وی همچنین تاکید کرد که سلب این حق تنها با «حکم حکومتی» میسر است.
«حکم حکومتی» در ادبیات رسانه‌ها و مقامات ایران به حکمی گفته می‌شود که توسط رهبر جمهوری اسلامی و در چارچوبی «فراتر» از قوانین صادر شود.