Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Jul 4, 2017

حجت السلام روحانی امشب به دیدار رهبر نظام می‌رود/ رئیس جمهور درباره کابینه به جمع‌بندی رسیده است

عبدالله ناصری درباره دیدار امشب رییس‌جمهور با رهبری و مشورت درباره چینش کابینه گفت: تاکنون خبر موثقی مبنی بر این‌که دیدار امشب آقای روحانی با رهبر نظام برای بستن کابینه باشد، به دست نرسیده است.
او خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور هر دوشنبه با رهبری دیدار دارند و امشب نیز بعداز دو هفته که نتوانستند به دیدار رهبری بروند این دیدار صورت خواهد گرفت، این رسم از قدیم است، در گذشته روسای‌جمهور دوشنبه‌ها به دیدن رهبر نظام می‌رسیدند.
ناصری ادامه داد: رییس‌جمهور در مورد چینش کابینه گزارشات را از کارگروه‌‌ها دریافت کرده است و به جمع‌بندی هم رسیده و قطعا با رهبری مشورت خواهد کرد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: این خبر به دلیل قرینه شدن دریافت گزارش‌ها از سوی آقای روحانی و دیدار امشب او با رهبری به وجود آمده است، بازهم تکرار می‌کنم هنوز خبر موثقی در دست نیست، ولی ممکن است در مورد کابینه هم در دیدار امشب صحبت شود.


توضیحات پیاپی آشنا درباره دست‌بوسی آیت‌الله جنتی

پس از انتشار تصویر دست‌بوسی آیت‌الله جنتی توسط حسام‌الدین آشنا در مراسم یادبود همسر آیت‌الله علم‌الهدی، مشاور رئیس‌جمهور صبح امروز در کانال تلگرامی‌اش با انشتار تصویر دست‌بوسی نوشت: «روحانی در ایام انتخابات تبریز: ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش، با کمک از رهبر عزیز و فرهیخته ای که من حاضرم برای برخی امور ده ها بار دست ایشان را ببوسم، مشکلات را حل کنیم.» ساعتی بعد اما آشنا با حذف این پست از کانال تلگرامی‌اش با انتشار دوباره تصویر نوشت: «می توان حرمت استادان را نگاه داشت ولی از مواضع خود کوتاه نیامد.»
اما کار به اینجا هم ختم نشد و او بار دیگر مجبور به واکنش شد و در پستی دیگر در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «بارها دست آیت الله خزعلی، آیت الله مهدوی کنی،آیت الله علم الهدی،دکتر معتمد نژاد، دکتر محسنیان راد و دیگر استادانم را هم بوسیده ام؛ به این بوسه ها افتخار می کنم، ولی این به معنای تبعیت محض از آنان نیست.»

دفاع ترامپ از استفاده خود از توییتر

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با ارسال چند توییت از استفاده خود از شبکه‌های اجتماعی و بویژه توییتر دفاع کرده است. این توئیت های آقای ترامپ تازه‌ترین واکنش وی به جنجال های اخیر در خصوص نزاع کلامی میان او و دو مجری تلویزیونی آمریکایی است. وی در توییتر خود نوشت: “استفاده من از شبکه‌(های) اجتماعی فقط به این دلیل نیست که من رئیس جمهورم؛ بلکه (به این دلیل است) که من یک رئیس جمهور مدرن هستم.” “رسانه‌های جعلی و تقلبی تلاش می‌کنند تا جمهوریخواهان و دیگران را قانع کنند که من نباید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنم. اما به خاطر داشته باشید که من انتخابات سال ۲۰۱۶ را به دلیل مصاحبه‌ها، سخنرانی ها و استفاده‌ام از شبکه های اجتماعی بردم.”

دست‌بوسی و پابوسی مشکلی از مردم حل نمی‌کند

محمدعلی ابطحی در واکنش به دست‌بوسی حسام‌الدین آشنا در کانال تلگرامی خود نوشت: دست‌بوسی پر سروصدای دوستم آقای آشنا از آیت الله جنتی البته یک امر شخصی است و جزو حقوق فردی، ممکن است خوشمان بیاید یا نیاید ولی هر فردی در این امور حق دارد تصمیم خودش را بگیرد. اما توضیح بعدی ایشان که تلویحا نوشته‌اند به خاطر حل مشکلات مردم دست بوسیده‌اند، قابل نقد است. تجربه نشان داده دست‌بوسی و پابوسی مشکلی از مردم حل نمی‌کند. خود آقای آشنا هم می‌دانند. دست بوسی آیت‌الله جنتی را با منت گذاشتن بر مردم نباید توجیه کرد. این توجیه، اهانت بیشتری به آیت‌الله جنتی است که باید دستش را بوسید تا مشکلات مردم را حل کند. در این مورد یا باید معذرت خواست یا باید گفت دوست داشتم و خوب کاری کردم. این توضیح آقای آشنا درست نبود.

شناسایی افراد توهین‌کننده به روحانی در روز قدس

سیدحسین هاشمی استاندار تهران درباره آخرین وضعیت پیگیری ماجرای هتک حرمت رئیس جمهور در روز قدس گفت: دادستانی پیگیر این موضوع است و ما نیز در استانداری پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم. دادستان تهران مواردی را در این زمینه اعلام کرده است، تعدادی از این افراد شناسایی و به تدریج در حال احضار شدن هستند که تاکنون سه تن از این افراد احضار شده و مابقی نیز احضار خواهند شد. امیدواریم که این افراد شناسایی و در سریع‌ترین زمان ممکن به به اتهامات آنان رسیدگی و براساس قانون با آنان برخورد شود


تجمع برای مقاوم سازی 285 واحد سالم پلاسکو

کسبه پلاسکو با تجمع مقابل بنیاد مستضعفان، خواهان مقاوم‌سازی و بازگشایی ۲۸۶ مغازه سالم این ساختمان و بازسازی بخش تخریب‌شده شدند. کسبه پلاسکو در میدان منیریه در تجمعی اعتراض‌آمیز خواهان بازگشت به واحدهایی از این ساختمان هستند که بعد از حادثه پلاسکو همچنان سالم است. کسبه در حالی که ادعا می‌کنند ۷۰ درصد ساختمان پلاسکو از آسیب در امان مانده است، با نشان دادن برگه نظام‌مهندسی از مسئولان می‌خواهند شرایطی را فراهم کنند تا بتوانند با ترمیم واحدهایی که بعد از حادثه آسیب جزئی دیده‌اند؛ زمینه‌ای فراهم شود و آنها به محل کسب و کار خود بازگردند.


تذکر معاون دفتر روحانی به صداوسیما

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور تصریح کرد که در تریبون‌های ملی باید به جای کینه، محبت، و بجای تعصب، تجربه نشاند.در یادداشت توئیتری پرویز اسماعیلی آمده است: در تریبون‌های ملی، از جمله صدا و سیما، آتش به اختیار مدیر و سردبیر نیست. سهو و عمد و اشتباه وخطا، فرق ندارند؛ هزینه های استراتژیک دارند. در تریبون ‌های ‌ملی، باید به جای سیاست، آرمان، به جای شکاف، وحدت، بجای گروه، مردم، بجای امروز، فردا، به جای کینه، محبت و به جای تعصب، تجربه نشاند. در ادامه این مطلب با اشاره به واکنش شبکه خبر نسبت به اشتباه این رسانه در زیر نویس کردن بخشی از سخنان رئیس جمهور در همایش هفته قوه قضاییه که در آن شبکه خبر عنوان کرد که "استفاده از احضار به جای دعوت اشتباه سهوی بوده و دولت بهانه می گیرد!"، تاکید شده است: اصلا قبول؛ آنکه زیاد اشتباه می کند، نباید پشت فرمان بنشیند. در اشتباهات سهوی معمولا عذرخواهی می‌کنند نه اتهام‌زنی. تقاضا برای انعکاس صحیح سخنان رئیس جمهور در رسانه رسمی حق الناس است، بهانه نیست.


محتوای طرح «آتش‌بس سیاسی» با «گفت‌وگوی ملی» یکسان است

حجت الاسلام محسن غرویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی درباره آتش‌بس سیاسی که از سوی برخی از چهره‌های اصولگرا مطرح می‌شود، گفت: معتقدم خود اصولگرایان هم این آتش‌بس سیاسی را نمی‌پذیرند. می‌توان با مذاکرات اختلافات را از بین برد، این بحث قابل کنترل است و می‌توان جلسات مشترکی بین دو جناح گذاشت تا مشکلات برطرف شود. همین که می‌خواهند تنش‌ها کم شود، می‌توان امیدوار بود . با توجه به شرایط منطقه و فشار بیرونی که وجود دارد، می‌توان جدا از این بحث‌ها با تکیه بر مشترکات مانع دودستگی شد. اعتماد ملی، آشتی ملی، وحدت ملی، آتش‌بس سیاسی، گفت‌وگوی ملی الفاضی است که محتوایش یک چیز است و آن این است که بیاییم با یکدیگر دوست باشیم و برای رفع مشکلات مردم و کشور کنار هم بنشینیم. احزاب باید به منافع کشور فکر کنند. همین که اصولگرایان این قدم مثبت را برداشتند می‌توان به آینده کشور امیدوار بود.


پاسخ عجیب وزیر علوم به شایعه استیضاحش

محمد فرهادی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از نسل سوم شبکه علمی کشور در جمع خبرنگاران در خصوص احتمال استیضاح از سوی مجلس اظهار کرد: «اگر استیضاح بشوم یا نشوم مهم نیست. کی به کیه؟!» وزیر علوم همچنین درخصوص جلسه امروز با نمایندگان مجلس و احتمال مطرح شدن موضوع دانشگاه آزاد نیز افزود: «احتمال مطرح شدن این موضوع در جلسه با نمایندگان وجود دارد.

تغییرات احتمالی کابینه دوازدهم

الیاس حضرتی، عضو فراکسیون امید مجلس در توئیتر نوشت: واعظى وزیر ارتباطات در تلاش است جایگزین ظریف در وزارت امور خارجه شود، ولى اقبالى در این زمینه وجود ندارد. دهقان وزیر دفاع، جایگزین شمخانى در شوراى عالى امنیت ملى خواهد شد. رفتن فرهادى از وزارت علوم قطعى است و فرجى‌دانا و میلى‌منفرد گزینه‌هاى جایگزینى هستند که تمایلى به این کار ندارند. افشانى استاندار فارس، محسن مهرعلیزاده، حسین مرعشى، محمود حجتى و رضا اردکانیان، گزینه‌هاى شهردارى تهران هستند. وی همچنین نوشت رئیس‌جمهور به دنبال انتخاب یک وزیر دفاع از میان فرماندهان ارتش است.