Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Jun 21, 2017

 

اره‌نشینی بی‌بی‌سی در ماجرای حمله موشکی سپاه به داعش

شبکه دولتی انگلیس در ماجرای ضربت کوبنده موشکی سپاه علیه داعش به وضعیت نشستن روی اره دچار شد.
این شبکه از یک سو علنا نمی‌توانست مانند گذشته از تروریست‌ها حمایت کند و از طرف دیگر ضربه کوبنده سپاه را ضربه به عملیات روانی ممتد خود در بزرگنمایی دشمنان ملت ایران می‌دانست. جمشید برزگر تحلیلگر این شبکه در تحلیلی نوشت: محکومیت حمله موشکی سپاه پاسداران به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه، برای مخالفان منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی کارآسانی نخواهد بود. ایران نخستین کشوری نیست که دست به چنین عملیاتی زده است. آمریکا، بریتانیا و فرانسه از یک سو و روسیه از سوی دیگر، در سال‌های گذشته بارها عملیاتی مشابه با دلایلی مشابه انجام داده‌اند. با این همه، دشوار است بتوان تصور کرد که رقبای ایران در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله عربستان سعودی، اسرائیل و آمریکا، حمله موشکی سپاه را همچون عملیات مشابه کشورهای دیگر ارزیابی کنند. به ویژه اینکه هم سپاه پاسداران و هم چهره‌های سیاسی و نظامی ایران، در واکنش‌های خود پس از حمله موشکی، بیشتر یا دست کم به همان اندازه که به ضربه زدن به داعش بها داده‌اند، بر پیام این حمله برای رقبای منطقه‌ای و به گفته آنها حامیان داعش تأکید کرده‌اند. تردیدی نیست که هدف این حمله، بر نوع و شدت واکنش‌ها تأثیر چشمگیری خواهد داشت.حمله به داعش، اقدامی نیست که به راحتی محکوم شود. با این همه، پرتاب موشک در سطح منطقه‌ای، با وجود اعلام نگرانی‌های مکرر از برنامه موشکی ایران هم کاری نیست که در کمترین حالت معادلات منطقه‌ای را پیچیده‌تر نکند یا منطقه را ملتهب‌تر از آنچه هست نسازد.


دستور دولت به وزیر نیرو درباره کاهش زمان قطعی برق

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر دولت به چیت چیان وزیر نیرو، با اشاره به ضرورت هایی چون ارتقاء جایگاه کشور در شاخص دسترسی به برق، تاکید شده است وزارت نیرو موظف است در راستای افزایش شاخص های قابلیت عرضه و مدت زمان قطعی برق در کشور، اقدامات لازم را برای توسعه و بهبود سیستم نرم افزاری و نیز پایش تعمیرات پیشگیرانه جلوگیری از این اتفاق و همچنین وضع مقررات لازم در راستای هوشمندسازی شبکه برق کشور انجام دهد.


توصیه رسایی به الله‌کرم درباره «آتش به اختیار»

حمید رسایی از نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری در صفحه اینستاگرام خود، برداشت حسین الله‌کرم، رئیس شورای هماهنگی نیروهای حزب‌الله از مفهوم «آتش به اختیار» را غلط دانسته و از او خواسته که این موضوع را اصلاح کند. به گزارش ایلنا، در نوشته رسایی آمده است: «جناب الله‌کرم! متأسفانه برداشت غلط و شاذ حضرت‌عالی از سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص آتش به اختیار بودن نیروهای فرهنگی و نصب این بنر که برخلاف فهم اکثر قریب به اتفاق نیروهای انقلابی و اقدامات خودجوش فرهنگی آنها و پیشنهادهای مؤثر ایجابی ایشان در این خصوص بوده، خوراک قابل توجهی برای رسانه‌های معاند بویژه در فضای مجازی فراهم کرده است که امیدوارم توضیحات اصلاحی شما مانع سوء استفاده‌های بیشتر معاندان شود. » بنر یاد شده، اشاره به بنری است که روز جمعه در حاشیه نماز جمعه نصب و در آن از وزارت ورزش و جوانان به خاطر اجازه ورود بانوان به ورزشگاه برای دیدن مسابقه والیبال انتقاد و به دستگاه قضایی شکایت شده و همزمان تهدید شده بود که در صورت رسیدگی نکردن دستگاه قضایی، دانشجویان حزب‌الله نماز جمعه آتش به اختیار اقدام خواهند کرد.

جنگ پنهان اصلاح‌طلبان برای تعیین شهردار

یک روزنامه حامی دولت از جنگ اصلاح‌طلبان بر سر انتخاب شهردار تهران خبر داد.

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت ترکیب جدید شورای شهر تهران در دوره پنجم که جلسات غیررسمی خود را در روزهای اخیر برگزار کرده در مراحل اولیه مهم‌ترین آزمون خود یعنی «انتخاب شهردار پایتخت» کارنامه قابل دفاعی نداشته است.
روز گذشته خبری منتشر شد که در جریان یکی از جلسات غیرعلنی شورای پنجم فرآیند انتخاب شهردار تصویب شده که بر مبنای آن مقرر شد هر عضو شورا سه نفر را به عنوان داوطلب برای شهرداری تهران معرفی و پیشنهاد کند. از میان کاندیداها هر کسی که حداقل ۵ رای کسب کند، وارد لیست اولیه کاندیداهای شهردار تهران خواهد شد.
اما چند روز پیش یک خبر قابل تامل از جلسات غیررسمی پارلمان پنجم منتشر شد که محتوای آن خبر منعکس‌کننده مناقشه پنهان در پارلمان محلی است و نشان می‌دهد مجموعه شورای پنجم بر سر اعلام پایبندی پارلمان پنجم به میثاق‌نامه قبل از انتخابات به نوعی رودربایستی برخورد کرده است.
در قالب این میثاق‌نامه اعضای لیست ۲۱ نفره راه یافته به شورا قول داده بودند هر فردی که از این لیست با رای مردم انتخاب شود برای در اختیار گرفتن سمت در شهرداری یا دولت از شورا خارج نشود.
برخی اعضای شورای پنجم می‌گویند با وجود اینکه شایعاتی درخصوص شهردار شدن محسن هاشمی در فضای مجازی پیچیده است اما شهردارتهران از میان اعضای شورای شهر انتخاب نخواهد شد.

 

مجوز روحانی برای فروش رزیدانس سفیر ایران

بر اساس پیشنهاد وزیران عضو کمیسیون لوایح دولت که طی روزهای اخیر به تایید حجت الاسلام روحانی رییس جمهور رسیده، مقرر شده به استناد ماده ۱۱۵ قانون محاسبات عمومی کشور، وزارت خارجه نسبت به فروش ساختمان اقامتگاه (رزیدانس) قبلی سفیر کشورمان در شهر بیشکک کشور قرقیزستان به مساحت ۲۱۰۰ متر مربع و ۴ خانه مسکونی دیگر متعلق به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور اقدام کند.

سهامداران موسسه آرمان ممنوع‌الخروج هستند

شنیده شد که دادستان اهواز گفت: به علت حجم بالای سپرده‌گذاران موسسه آرمان در خوزستان، سهامداران این موسسه را ممنوع‌الخروج کرده‌ایم. حسینی‌پویا در رابطه با احتمال خروج سهامداران موسسه آرمان افزود: سپرده‌گذاران نگرانی‌هایی برای خروج سهامداران داشتند؛ بنابراین با وجود اینکه هنوز شکایت کتبی به دست ما نرسیده بود، به دلیل وخامت موضوع و حجم سرمایه‌گذاری، تمام سهامداران عمده را ممنوع‌الخروج کردیم. با این وجود حتی خود سهامداران اعلام کردند که ما هستیم ولی ما احتیاط داشته و آنها را ممنوع‌الخروج کردیم.

تصادف عمدی و ناکام یک خودرو شخصی با یک خودرو پلیس در خیابان شانزِلیزه پاریس

نزدیک به دو هفته بعد از حمله به پلیس فرانسه در میدان کلیسای نتردام، یک خودرو شخصی با یک خودرو پلیس در خیابان شانزِلیزه تصادف کرد. به گفته منابع پلیس تصادف به احتمال قوی عمدی بوده و راننده خودرو شخصی که مسلح بوده، درگذشته است.

بلافاصله بعد از این حادثه، شعبه ضد تروریستی دادستانی پاریس تحقیق درباره این حادثه را آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حادثه در نزدیکی میدان “مرینیی” در خیابان شانزِلیزه رخ داد و پلیس اکنون رفت و آمد در این منطقه را مسدود کرده و ایستگاه متروی ” شانزِلیزه-کلمانسو” هم بسته شده است.
در تصاویر منتشر شده، یک خودرو شخصی دیده می شود که درهای آن باز است. ظاهرا آتش سوزی

پیشتر گزارش شده بود که چندین کپسول گاز، یک کلاشینکوف و چندین اسلحه دستی در خودرو شخصی یافت شده است.
عملیات جستجو و خنثی کردن مواد انفجاری در محل ادامه دارد.
خبرگزاری فرانسه می گوید در تصادف امروز ظاهرا یک حمله تروریستی که پلیس را هدف گرفته بود با ناکامی روبرو شده است.


هلاکت سرکرده گروهک انصارالفرقان

سرکرده گروه تروریستی انصارالفرقان در درگیری با نیروهای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به هلاکت رسید. به گزارش تسنیم، در عملیات رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در ارتفاعات قصرقند در سیستان و بلوچستان، «جلیل قنبر زهی» سرکرده گروه تروریستی انصارالفرقان به هلاکت رسید.

 

تکذیب بازداشت چند داعشی در اطراف قزوین

شنیده شد که دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: در فضای مجازی و برخی رسانه‌های استان خبری مبنی بر دستگیری تعدادی از تروریست‌های داعش در اطراف قزوین منتشر شده که این موضوع از اساس کذب است. میزان نوشت؛ حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی گفته است: در فضای مجازی و برخی رسانه‌های استان خبری مبنی بر دستگیری تعدادی از تروریست‌های داعش در اطراف قزوین منتشر شده که این موضوع از اساس کذب است.