Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Jun 11, 2017


قاتل آیت الله علی اکبرهاشمی رفسنجانی شناسایی شده است.

حرف‌های متفاوت “احمد آقا” برادر کوچکترِ آیت‌الله هاشمی درباره مرگ وی.

احمد هاشمی، برادر کوچکتر آیت‌الله هاشمی در گفت‌گو با “شفقنا” حرف‌های متفاوتی در خصوص نحوه مرگ آیت‌الله مطرح کرده است. وی در این گفت و گو چنین بیان کرد :
نمی توان کسی را متهم کرد، ولی اخیرا در سایتی آمده که قاتل حاج آقا شناسایی شده است، ما باورمان نشد و گفتیم که از این صحبت ها زیاد گفته می شود، شاید هم راست باشد، خدا می داند.
احتمالش ۵۰ به ۵۰ است؛ اغلب مردم که معتقدند ایشان شهید شده است.ولی در شهرستان ها مجالس ختم بسیار با شکوهی برای ایشان گرفتند مثلا در یزد چند ده مجلس ختم با شکوه برای ایشان برگزار شد.


وداع با شهدای ترور
روزنامه شهروند در گزارشی با تیتر «وداع با شهدای ترور» گزارشی از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی تهران و گفت‌وگو با خانواده‌های تعدادی از شهدا منتشر کرده است. در بخشی از این گزارش می خوانیم:« مراسم وداع با شهدای حادثه تروریستی تهران روز گذشته با حضور مسئولان کشوری و لشکری و خانواده‌های شهدای ترور در تالار آفتاب مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوري، حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه، آیت‌الله امامی‌کاشانی، حجت‌الاسلام ناطق‌نوری، اسحاق جهانگیری، سفرای برخی کشورها، نمایندگان مجلس و برخی اعضای کابینه حاضر شده و به شهدای حادثه روز چهارشنبه ادای احترام کردند. به گزارش خبرگزاری‌ها، علی لاریجانی در ابتدای این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: امروز روز سختی برای ملت ایران است، روز وداع با عزیزانی که مظلومانه در حرم مطهر امام(ره) و مجلس شورای اسلامی به شهادت رسیدند و به ارواح مطهر این شهدای عزیز درود می‌فرستیم.»

 

نظر ناطق نوری درباره حمله تروریستی روز چهارشنبه
حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری روز جمعه در حاشیه آیین وداع با پیکرهای شهدای حادثه تروریستی تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اسلام هراسی در دنیا از اهداف تروریست هاست. اینها این حرکات را علیه مسلمانان مظلوم انجام می دهند تا مردم و دنیا را از اسلام متنفر کنند. هدف اصلی به وجود آوردن این جریان داعش و تروریست های افراطی، ایران به عنوان مرکز ثقل اسلام ناب است. دامن خود آنهایی که اینها را به وجود آورده اند، گرفته شده است، هدف اصلی تروریست ها ایران است که امیدواریم خنثی شود. ایرنا این خبر را منتشر کرد

 

 

 


رئیس جمهور: اقدام تروریستی تهران انتقام از دموکراسی است

رئیس جمهورگفت: همواره وقتی ملت ایران پیروزی بزرگی به دست می آورد بدخواهان به دنبال این هستند ضربه ای به مردم و کشور وارد کنند.

به گزارش انتخاب، اقدام تروریستی تهران درواقع انتقام از دموکراسی است

آقای روحانی در حاشیه مراسم وداع با پیکرهای شهدای حادثه اخیر تروریستی تهران به صدا و سیما،گفت: حضور مردم در یک مشارکت فوق العاده در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، همه بدخواهان ما را به اعجاب واداشت و دوستان ما را در سراسر جهان خوشحال کرد.

رئیس جمهور افزود: این اقدام تروریستی درواقع انتقام از دموکراسی است.


وی گفت:انتقام از دموکراسی در منظقا ما چه آنهایی که حامی تروریسم هستند و در زندگی سیاسی شان دموکراسی ندیده اند و چه آنهایی که تروریست هستند، با دموکراسی تحت عنوان طاغوت یاد می کنند و با دموکراسی مخالفند.

چون دموکراسی اساس فکری تروریست ها را از بین می برد و نشان می دهد خشونت راه حل نیست، زور راه حل نیست، راه حل رأی مردم است،
انتخابات و صندوق انتخابات به مبنای فکری خشونت طلبان و تروریست ها ضربه کاری زده است
و همه حامیان آنها دنبال انتقام بودند، غافل از آنکه مردم ایران، مردمی مقاوم هستند و از این حوادث در زندگی خودشان فراوان دیده اند.

رئیس جمهور گفت: مردم ایران از سال 57 و از 22 بهمن ماه تا امروز حوادث اینچنینی فراوان دیده اند.

آقای روحانی افزود: مردم راه خودشان را برای دستیابی به اهداف ملی، انسجام ملی و وحدت ملی ادامه خواهند داد و بی تردید ملت ایران، ملتی موفق خواهد بود.


دستگیری عوامل داعش در فارس
مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی اعلام کرد که در عملیات مشترک میان مأموران پلیس امنیت استان فارس و عوامل اداره اطلاعات این استان در شب گذشته(۱۸ خردادماه) هفت نفر از عناصر مرتبط با گروهک تروریستی تکفیری داعش دستگیر شدند. صبح امروز نیز نیروی انتظامی از دستگیری دو تن از عوامل مرتبط با حادثه تروریستی تهران توسط عوامل پلیس امنیت کرمانشاه خبر داده بود. روز گذشته نیز سردار حسین صادقی‌نیا – رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد- که پنج نفر از مظنونان حادثه تروریستی رخ داده در حرم مطهر امام خمینی (ره) در روز چهارشنبه دستگیر شده و تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.