Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Jun 9, 2017

اقدامات سبعانه دیروز چند تروریست در تهران

تلخ تر از حادثه تروریستی دیروز» روز گذشته در شرایطی که هنوز تمام تروریست ها به بند کشیده نشده و یا همچنان به درک واصل نگردیده بودند، عده‌ای ماهیگیری خود از آب گل آلود شروع نمودند. آنان با تحلیل و تفسیرهای عجیب سیاسی مدعی بودند که حادثه تروریستی در مجلس و حرم امام(ره) نتیجه پیروزی روحانی است؛ چرا که نتیجه سیاست های او عامل رخت بربستن امنیت از کشور است!
این افراد در واقع در حالی که می بایست در چنین شرایط خطیری «اتحاد» و «انسجام» ایران را فریاد بزنند و به دنیا و بدخواهان اعلام نمایند همه چه چپ و چه راست در این موضوعات یکپارچه هستند با اظهارات «صد من یک غاز» به صورت غیرمستقیم در حال انتقام گیری بودند. آری؛ زشت و کریه است اما باور نمایید ته حرفشان دیروز همین بود. در لفافه و به طعنه گوشزد می کردند حالا که رای دادید به روحانی …

هرچند این رویکرد آقایان مسبوق به سابقه است. مذاکرات هسته‌ای همچنان فراموش نشده است.واعظی: سهم‌خواهی‌ها تاثیری بر تصمیم روحانی ندارد
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: از نیروهای اعتدالی گرایش های مختلف سیاسی در کابینه آینده حضور خواهند داشت.محمود واعظی وزیر ارتباطات دولت یازدهم درباره سهم خواهی های جریانات سیاسی برای حضور در کابینه دولت دوازدهم گفت: ممکن است برخی گروه ها علایقی داشته باشند ولی با شناختی که از آقای روحانی دارم، بعید می دانم اینگونه سهم خواهی ها در تصمیمات او تأثیر بگذارد.وی در پاسخ به این سئوال که رویکرد اعتدالی در کابینه دوازدهم حفظ می شود یا آنکه حضور نیروهای اصلاح طلب در کابینه بیشتر خواهد شد؟ افزود: از نیروهای اعتدالی گرایش های مختلف سیاسی در دولت آینده حضور خواهند داشت.


علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورا: یک زن در حادثه تروریستی زنده دستگیر شد


اتاق خالی از فکر اطلاعات سپاه – عناصری از قبیل مقدم فر و … درصدد برآمده اند تا در فضای رسانه های معلوم الحال و پروپاگاندیستی از قبیل “وطن امروز” به نفع ابراهیم رئیسی جلاد سفاک غاصب ملقب به “ابرام دراکولای ناسید” / زمینه سازی ناشیانه کنند!!!

برای این منظور مقدمه چینی هایی به عنوان اخذ اعتراف از افراد دستگیر شده منسوب و منتسب به هسته های تروریستی داعش !! بهترین خوراک پروپاگاندیستی به شمار خواهد رفت!امری که از نظر تیزبین ناظران “شطرنج امنیتی” پنهان نخواهد ماند!

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که یکی از تروریست‌ها زنده دستگیر شده و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است.
:رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که یکی از تروریست‌ها زنده دستگیر شده و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است.علاالدین بروجردی در گفت‌وگو ویژه خبری سیما با اشاره به دو حادثه تروریستی در تهران گفت: یکی از این حوادث تروریستی مربوط به حرم مطهر بود. با توجه به اینکه مراسم ارتحال امام (ره) به تازگی سپری شده است و جمعیت در حرم حضور دارند تروریست‌ها طراحی‌هایی کرده بودند که با هدایت خدا و هوشمندی، نیروها به این تروریست‌ها مشکوک شده و ایست می‌دهند.آنها شروع به تیراندازی می‌کنند که در نهایت هر دو مهاجم به درک واصل می‌شوند. یک زن زنده دستگیر می‌شود و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است که بازجویی‌های لازم صورت گیرد تا عوامل و اطلاعات کافی نسبت به ماهیت آنها به دست آید.

روزنامه قانون در
گزارشی با عنوان« گرتو سنگ خاره اي من آهنم»

ازاقدامات ضدبشري خود دست برنمي‌دارند و همه بايد در اين ميان دست در دست يكديگر داده و نگذاريم خون‌هايي كه ريخته شده‌است،پايمال شود.همه بايد بدانيم وقتي امنيت ملي زير سوال مي رود و بر آن خدشه وارد مي‌شود، جناح‌ها و جريان‌ها ضربه نمي‌خورند، بلكه اين ايران است كه زخم مي‌خورد. اميدواريم ديگر شاهد اين وقايع تاسف‌بار نباشيم و دشمناني كه ايران را در مقابله با تروريسم، زير سوال مي‌برند، رويكرد و تفكر خود را تغيير داده و واقعيت‌ها را مد نظر قراردهند.»


تروریست زن وظیفه راهنمایی تروریست‌ها را به عهده داشته است
محمدجواد جمالی، عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ایسنا گفت: روز گذشته بعد از حادثه تروریستی حرم یک زن در دام نیروهای امنیتی و انتظامی گرفتار شد. این تروریست اصالت ایرانی داشته و اهل بخش‌های جنوبی کشور است.وظیفه این زن راه بلدی و راهنمایی تروریست‌ها بوده و با آنها همکاری شهری و همکاری اجتماعی می‌کرده است.ماموریت او برای حمله تروریستی به حرم مطهر به عنوان یک راهنما و راه بلد بوده است. وی با تکذیب صحبت‌های منتسب به او مبنی بر اینکه این زن سرویس‌های جنسی به تروریست‌ها می‌داده است گفت: بنده چنین چیزی نگفتم. وظیفه این زن هدایت افراد و سرویس‌های اجتماعی و نه جنسی بوده است. او همراهی پشتیبانی می کرده و به عنوان راه بلد بوده است. همدستان این تروریست در حمله تروریستی به حرم نیز ایرانی بوده و مربوط به نواحی غربی کشور بودند. این زن تروریست هیچگونه نسبت خویشاوندی و قومیتی با دیگر تروریست‌ها نداشته است. ایسنا این خبر را منتشر کرد.

حزب الله لبنان، آمریکا را تهدید به عملیات تروریستی در خاک آمریکا کرد

به گزارش آسوشیتدپرس، روز چهارشنبه، حزب الله لبنان به آمریکا هشدار داد، در صورتی که هرگونه «خط قرمزی» را رد کند، متحدان دولت سوریه، مواضع آمریکا را در خاک این کشور هدف قرار خواهند داد.این هشدار حزب الله یک روز پس از آن مطرح شد که نیروهای آمریکایی، نیروهای طرفدار دولت سوریه را در شرق این کشور هدف قرار دادند.

روزنامه اعتماد

: غلامرضا ظريفيان در یادداشتی در روزنامه اعتماد با عنوان«در کنار هم بمانیم» نوشت:« آنچه ديروز در تهران رخ داد و حادثه‌اي تلخ و غم‌انگيز را رقم زد در واقع دو نماد از مهم‌ترين مفاهيم اعتقادي جامعه ما را نشانه گرفت. ديروز تروريست‌ها در تهران دو نماد اسلاميت و جمهوريت ما را نشانه گرفتند و به آنها حمله كردند، دو مفهومي كه ايراني‌ها در طول تاريخ هزينه زيادي براي آنها پرداخته‌اند. نبايد از نظر دور نگه داشت كه اين حادثه در عين تلخ بودن يك فرصت طلايي براي به نمايش گذاشتن انسجام و وفاق ملي است. فراموش نكنيم پيشرفت، توسعه و امنيت ايران جزء اموري نيست كه در لايه‌هاي بازي‌هاي سياسي و انتقام‌گيري‌هاي ناشي از كوتاه‌بيني قرباني شود.

طبيعتا اتفاقاتي مانند حادثه تروريستي تهران شكلي جهاني پيدا كرده و صلح جهاني را به خطر مي‌اندازد و با مدنيت جهان درگير شده است و تلاش مي‌كند چهره كريهي از اسلام انحرافي را به جهان نشان دهد، چهره‌اي كه همواره مورد انتقاد جامعه ايراني بوده است و بايد مراقب بود در اين هجوم كريه با قضاوت‌هاي عجولانه، و انتقام‌جويي‌هاي كودكانه انسجام و اتحاد مردم را دچار خدشه نكنيم.واکنش ظریف به بیانیه کاخ سفید و تحریم‌های سنا علیه ایران
محمدجواد ظریف صبح روز پنچ‌شنبه در توییتی به بیانیه کاخ سفید در ارتباط با حوادث تروریستی روز گذشته در تهران و تصویب فوریت اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در سنای این کشور واکنش نشان داد.وزیر امور خارجه کشورمان در این توییت نوشت: بیانیه نفرت‌انگیز کاخ سفید و تحریم‌های سنا، در حالی که ایران با اقدامات تروریستی افراد وابسته به آمریکا مقابله می‌کند؛ مردم ایران چنین ادعای دوستی آمریکا را رد می‌کنند.

تروریست ها به دنبال نمایندگان مجلس بودند/چون ساختمان با صحن جداست، راه را اشتباه رفتند
حمله تروریستی که از حوالی ساعت 10 صبح روز گذشته در حرم حضرت امام(ره) و مجلس شورای اسلامی آغاز شده بود، حدود ساعت 3 بعدازظهر با دستگیری یکی از تروریست ها و هلاکت پنج تن دیگر به پایان رسید. در این حادثه تروریستی ـ که گروه داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است ـ به گفته مسئول اورژانس کشور، 17 تن از هموطنانمان نیز به شهادت رسیدند. به گزارش «تابناک»؛ یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تابناک درباره رخدادهای روز گذشته مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که صحن علنی مجلس، به گونه ای طراحی شده که به لحاظ عایق بودن و نداشتن فضایی برای ارتباط با بیرون، از فضای بیرون اطلاعی نداشتیم. به همین دلیل، نه صدای تیراندازی شنیدیم و نه اینکه صدای انفجار به داخل آمد.
غلامعلی جعفرزاده گفت: تنها از طریق فضای مجازی مطلع شدیم که یک نفر در بیرون با اسلحه، یکی را زخمی کرده است. از سوی دیگر، ما اطمینان داشتیم که فضا به حدی در داخل امنیتی است که وقوع چنین چیزی دور از ذهن بود و گمان کردیم اتفاق کوچکی رخ داده است.
وی گفت: تروریست ها به دنبال نمایندگان مجلس بودند و اگر می توانستند خود را به صحن برسانند، کسی زنده نمی ماند، ولی راه را اشتباه می روند و در طبقات گیر می افتند، و بعد که گیر افتادند، به مردم تیراندازی کردند.


یک نماینده عراقی از ارتباط داعش و «منافقین» خبر داد
«اسکندر وتوت» نماینده عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق ضمن تأکید بر اینکه حملات تروریستی در تهران نمی‌تواند مانع از مبارزه ایران با تروریسم شود؛ از ارتباط میان گروهک منافقین (مجاهدین خلق) و داعش برای هدف قرار دادن داعش خبر داد.اسکندر وتوت در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری المعلومه عراق، گفت: فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها سال‌هاست برای ضربه زدن به ایران از طریق حمایت از گروهک مجاهدین خلق تلاش می‌کنند؛ گروهکی که در بسیاری از عملیات‌های تروریستی دست داشته است و بین این گروهک و داعش ارتباط و هماهنگی وجود دارد.پیش از این «قربانعلی حسین نژاد» از اعضای گروهک منافقین و مترجم «مسعود رجوی» به خبرگزاری فرانسه گفته بود که سران منافقین از همان ابتدا حمایت خود را از داعش اعلام کردند و به اشغال در آمدن موصل توسط داعش را انقلاب مردمی عشایر عراقی دانستند و ابراز امیدواری کردند داعش همه عراق و از جمله بغداد را تصرف کن


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان،برای بهبود مجروحان این حادثه دعا کرد.

واکنش رئیس جمهور آمریکا دونالدترامپ به ماجرای حمله تروریستی در تهران: کشورهای حامی تروریسم، خود قربانی شرارتی می شوند که مروج آن هستند!
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در پیامی گفت کشورهای حامی تروریسم خود قربانی «شرارتی» می شوند که مروج آن هستند.
به گزارش «انتخاب»، دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفته است: ما برای قربانیان بی‌گناه حمله تروریستی در ایران و همچنین ملت ایران که چنین دوران پرچالشی را سپری می کنند، سوگواریم و دعا می کنیم. ما تاکید می کنیم که کشورهای حامی تروریسم، خود قربانی شرارتی می شوند که مروج آن هستند.
در همین زمینه، وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای حمله روز چهارشنبه را محکوم کرده است.
در بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا آمده است: کژراهه تروریسم در جهان متمدن و صلح‌آمیز جایی ندارد.


واکنش بشار اسد به حمله تروریستی تهران
رئیس جمهور سوریه ضمن محکوم کردن حمله تروریستی روز چهرشنبه در تهران با رئیس جمهور و ملت ایران ابراز همدردی کرد.بشار اسد» طی تماسی تلفنی با «حسن روحانی» همتای ایرانی خود، شهادت تعدادی از هموطنانمان در این حمله تروریستی را به رئیس جمهور و همچنین مردم ایران تسلیت گفت.در این گفتگوی تلفنی که روز پنجشنبه انجام شده است بشار اسد ضمن ابراز همبستگی با مردم ایران حمله تروریستی روز گذشته را به شدت محکوم و اعلام کرد که سوریه در کنار ایران ایستاده است.حمله تروریستی روز گذشته در تهران که منجر به شهادت و زخمی شدن چندین نفر از هموطنانمان شد با واکنش کشورهای مختلف مواجه شده است و مقامات بسیاری از کشورها این حمله تروریستی را محکوم و با مردم ایران ابراز همدردی کردند.