Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Jun 6, 2017

دعوت دانشجویان از «روحانی» برای حضور در دانشگاه برای رفع ابهامات ۲۰۳۰
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در نامه‌ای بهحجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، از وی درخواست کرد با حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه به سؤالات و ابهامات آنها درباره سند 2030 پاسخ دهد.در بخشی از این نامه آمده است: از شما خواهشمندیم با حضور در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران به مناظره با جوانان انقلابی این مرز و بوم بپردازید یا حداقل با حضور خود به سؤالات مربوطه پاسخ دهید و نگرانی‌های موجود را رفع کنید. این نامه می‌افزاید: بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی آماده است تا دوره روشنگری 2030 را در راستای مشکلات وارده به این سند در مدارس سراسر کشور و برای معلمان این نظام که شما دلسوز آنها هستید به اجرا بگذارد تا ایشان نیز از ضعف‌های گسترده این سند آگاه شوند.

سیدحسن خمینی: در تاریخ آخوند زیاد داشته ایم؛ خوشگل هم داشته ایم ولی هیچ کدام “امام” نشدند

سیدحسن خمینی: نباید بگذاریم امام مصادره شود. اسلام ناب تعبیری است که امام در مقابل اسلام متحجر به کار برد
یادگار امام (ره) گفت: مهم‌تر از نهی از گناه، نهی از منکر است و باید کاری کنیم که یک گناه در اذهان جامعه تبدیل به یک منکر شود، وقتی امری ناپسند تبدیل به ناهنجار شد و مردم هم پذیرفتند که این امر ناهنجار است، آن وقت دیگر نیازی به آژان و پاسبان نخواهد بود.
به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری ها، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی طی سخنانی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی برنامه «نگاه یک» با اشاره به برگزاری مراسم سالروز رحلت امام (ره)، اظهار کرد: دغدغه زیادی بود که مراسم امسال را چگونه برگزار کنیم؛ چرا که امسال این مراسم در ماه رمضان قرار گرفته بود و پس دیداری که با رهبری داشتیم، تصمیم گرفتیم که برنامه را در عصر برگزار کنیم و زمان برنامه را نیز کوتاه کردیم و خود من نیز سخنرانی نکردم تا برنامه مدت کمتری داشته باشد که البته از حضور مردم در این مراسم تشکر ویژه‌ای می کنم که سرمایه این نظام همین مردم هستند.
وی افزود: حقیقت امر این است که امام (ره) بیان درد جامعه خود بوده است. ما در تاریخ سید و آخوند زیاد داشته‌ایم اما هیچ کدام امام (ره) نشده‌اند. امام (ره) کسی بود که مردم بیان دردهای خودشان را در کلام ایشان می‌دیدند.

آمریکا با حقیقت می‌جنگد ایران منزوی شدنی نیست
یک روزنامه آمریکایی تأکید کرد نفوذ و اقتدار منطقه‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفت.
روزنامه هافینگتون‌پست در یادداشتی با عنوان «جنون غیرمنطقی آمریکا مقابل ایران» نوشت: سیاست دولت جدید آمریکا در قبال ایران و عربستان اشتباه است و بدون ایران صلحی در غرب آسیا برقرار نخواهد شد.
این روزنامه آمریکایی در تحلیلی به قلم ژرژ اوژو، استاد دانشکده حقوق کلمبیا سیاست دولت جدید آمریکا در قبال ایران و جانبداری از عربستان را اشتباه خواند و نوشت: دونالد ترامپ(رئیس‌جمهور آمریکا) هفته گذشته مثبت‌ترین اخبار از غرب آسیا را از دست داد. آن خبر مهم، انتخابات ایران بود.

بیش از سه چهارم ایرانی‌ها در انتخابات شرکت کردند و این میزان ۲۰ درصد بیشتر از میزان مشارکت در انتخابات آمریکا بود.

تبدیل 3 وزارتخانه به 5 وزارتخانه جدید
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: در دولت مطرح شده که وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» تبدیل شود. به گزارش ایرنا،‌ همچنین قرار شد وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت به وزارتخانه های «صنعت و معدن» و «بازرگانی» و وزارت ورزش و جوانان نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان»تبدیل شوند.وی افزود: امیدواریم این لوایح با فوریت در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و به تصویب برسد تا رئیس جمهوری، کابینه دوازدهم را بر اساس این ساختار تشکیل دهد.
چهار کشور مصر و عربستان و امارات و بحرین روابط خود با قطر را قطع و سفرای خودرااحضار کردند!

شبکه خبری الجزیره متن ایمیل های هک شده سفیر امارات در آمریکا را منتشر کرد؛ ایمیل هایی که نشان می دهد کشور امارات متحده عربی، تلاش هایی را برای دخالت در ایران، قطر و کویت انجام داده است. انتشار این ایمیل ها به شدت مقامات اماراتی را عصبانی کرده بود.
چهار کشور عربی، عربستان بحرین، امارات و مصر ااعلام کرده اند به حاطر آنچه آنان حمایت قطر از تروریسم و دخالت در آمنیت ملی شان نامیده اند، رابطه خود را با این کشور قطع کرده اند. به گزارش «تابناک» عربستان علاوه بر قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر، ارتباطات حمل و نقل زمینی و هوایی خود را نیز با این کشور قطع کرده است.مصر دیگر کشور عربی،اعلام کرده است که به دلیل حمایت قطر از اخوان المسلمین و هم چنین دخالت قطر در امنیت ملی این کشور، رابطه خود با این کشور را قطع کرده اند. بحرین، عربستان و قطر به اتباع قطری 14 روز فرصت داده است تا این کشور را ترک کنند. این سه کشور همچنین ضرب الاجل 48 ساعته برای خروج دیپلمات های قطری از خاک خود تعیین کرده است.به دنبال این اتفاق قیمت و در واکنش به این اتفاق قیمت نفت و گاز حدود دو درصد افزایش قیمت یافته است.

ژنرال آمریکایی: پس از چین و روسیه ایران تهدیدی چشمگیر برای ماست
سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، پس از چین و روسیه، ایران را خطر چشمگیر برای ایالات متحده ارزیابی می‌کنند.
پایگاه اینترنتی «نشنال اینترست» در گزارشی نوشت: سرویس‌های اطلاعاتی کشورهایی همچون ایران می‌توانند خطر چشمگیری برای آمریکا باشند.
مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که سرویس‌های اطلاعاتی خارجی از جمله سرویس اطلاعات خارجی روسیه در میان خطرناک‌ترین تهدیدهایی هستند که آمریکا با آنها روبرو است. همچنین سرویس‌های اطلاعاتی کشورهایی همچون ایران نیز خطر چشمگیری برای آمریکا به حساب می‌آیند.

کشف ۱۳ نارنجک جنگی در ورامین
سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی ورامین گفت: با تماس شخصی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰مبنی بر برخورد با اشیاء مشکوک در حین حفاری حوضچه‌ای در زمین زراعی خود، اکیپی از مأمورین کلانتری جواد آباد به محل اعزام و تعداد ۱۳نارنجک جنگی را کشف می کنند. در ادامه عوامل چک و خنثی سپاه به محل اعزام و پس از خنثی سازی مهمات کشف شده منتقل شد. تحقیقات پلیس در رابطه بافرد یا افراد مرتبط با مهمات کشف شده ادامه دارد و در این رابطه پرونده‌ای در پلیس تشکیل شد. باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرد.

دستور فوری دولت برای تسهیل ساخت مسکن در تهران
طبق ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه، تاکید شده دستگاه های ارائه دهنده خدماتی مانند شرکت توزیع برق، آب، گاز و مخابرات، مکلفند در راستای حذف مراجعه حضوری متقاضیان ساخت مسکن، برای ارائه خدمات و فروش انشعاب در شهر تهران از طریق درگاه واحد شهرداری همکاری لازم را بکنند و ضمن فراهم کردن زیرساخت های مناسب، جزئیات مدارک مورد نیاز را ظرف یک ماه به شهرداری تهران اعلام کنند.


یادداشت عارف به مناسبت سالگرد رحلت آیت الله خمینی
چه سخت است ببینیم یاران امام و انقلاب به جای آنکه میدان دار باشند در محدودیت به سر ببرند. کاش می‌شد به مانند گذشته یاران انقلاب و امام دور هم جمع می‌شدند. امروز جای خالی امام بسیار حس می‌شود. چه سخت است ببینیم بازار تهمت و افترا برای رسیدن به قدرت آنچنان داغ است که مدعیان پیروی از امام هیچ نام و نشانی از امام برای خود باقی نگذاشتند. امروز خطر تحریف اندیشه‌های امام نسبت به گذشته بسیار حس می‌شود.

ستاد انتخابات کشور: جشن حماسی و ملی ۲۹ اردیبهشت برگ زرینی بر افتخارات نظام ایران افزود
ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه‌ای تأکید کرد: جشن حماسی و ملی انقلاب اسلامی در ۲۹اردیبهشت با تأیید انتخابات از سوی شورای نگهبان برگ زرینی بر افتخارات نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی ایران افزود.