Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 21, 2017

 

استعفای ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی مقام رهبری
ایسنا به نقل از منابع آگاه نوشت: «حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری با توجه به احساس وظیفه‌ای که درخصوص دفاع و حمایت از دولت تدبیر و امید داشته‌اند، از یک طرف و از طرف دیگر با عنایت به اصل مبرا بودن جایگاه رفیع رهبری از جناح‌بندی‌های سیاسی رایج و جلوگیری از سوء برداشت‌های عمومی در این خصوص، چندی پیش تصمیم به کناره‌ گیری از مسئولیت ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری را گرفته‌اند.»


نگرانی شبکه دولتی انگلیس از فهرست چندگانه اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر
انتخابات شورای شهر تهران در حالی برگزار شد که شبکه دولتی انگلیس نسبت به انتشار چند فهرست اصلاح‌طلب ابراز نگرانی کرده بود.
وبسایت شبکه دولتی انگلیس قبل از آغاز رأی‌گیری، در تحلیلی نوشت: اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر در حوزه انتخابیه تهران روزهای پر مناقشه‌ای را از سر می‌گذرانند. در روزهای اخیر، انتشار فهرست نامزدهای اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران موسوم به لیست امید و نبود برخی چهره‌های شناخته شده و اصلاح‌طلب و انتشار چند لیست دیگر مانند «شهر دیگر» و «امید اصلاحات»، بحث‌های گسترده‌ای را در میان چهره‌ حامیان‌شان برانگیخته است.

ادعای تکراری «الجبیر» علیه ایران.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی دیروز در یک کنفرانس خبری مدعی شد جمهوری اسلامی ایران پس از حصول برجام رفتار خصمانه‌تری را در پیش گرفته است. به گزارش ایسنا به نقل از العربیه، «عادل الجبیر»، مدعی شد نشست «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری امریکا با مقامات عربستان و جهان عرب و اسلام در ریاض بیانگر تحول در گفت‌وگوی میان اسلام و غرب و گشوده ‌شدن صفحه جدیدی از همکاری و شراکت در مبارزه با تندروی و تروریسم و شکل‌گیری روندی از مشارکت است که به سود همه طرف‌ها خواهد بود.
وی افزود: انتظار داریم 37 رئیس‌ جمهوری و 6 نخست‌وزیر در نشست ریاض شرکت کنند و این مشارکت بی‌سابقه‌ای است.

 

اگر آیت‌ا… هاشمی بود، 30 میلیون رای داشت


برادر آیت‌ا… هاشمی گفت: در بهمن 92 آیت‌ا… هاشمی گفتند تحلیل‌ها این بود که اگر من در انتخابات 92 بودم، رای بالای 30 میلیون داشتم. محمد هاشمی، اظهار داشت:همگان به‌خوبی می‌دانستند آیت‌ا… هاشمی پیروز میدان انتخابات خواهد بود. همه می‌دانستند ایشان ۳۰ میلیون رأی دارد. وی افزود: هنگامی که آیت‌ا… هاشمی برای ثبت‌نام حاضر شد، موج جدیدی در آن روزها به وجود آمد و عده‌ای معتقد بودند که با حضور ایشان انتخابات پرشورتر می‌شود. محمد عطریانفر از تحلیلگران سیاسی نیز در همین رابطه گفته‌ است: در انتخابات پیشین، براساس نظرسنجی‌ای که
در سطح کشور برای آیت‌ا… هاشمی صورت گرفت، ایشان 30 میلیون رای داشت.


آبرامز: برجام آن معدن طلایی نبود که به مردم ایران وعده داده می‌شد
مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا می‌گوید تحریم‌های عمده علیه ایران باقی است.

الیوت آبرامز در گفت‌وگو با صدای آمریکا با وجود حمایت از روحانی در انتخابات ایران، تصریح کرد توافق هسته‌ای آن چیزی نبود که دولت روحانی به مردم می‌گفت.
وی در پاسخ این سؤال صدای آمریکا که «روحانی تلاش کرده که معاملات تجاری را که گفته می‌شود ایران قرار بود در پی توافق هسته‌ای به آن دست یابد، با سر و صدای زیاد بسیار مهم جلوه دهد. نظر شما چیست؟» گفت: یکی از راه‌هایی که توافق‌ هسته‌ای به مردم قبولانده شد این بود که می‌گفتند ما برای رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری و گسترش تجارت به آن نیاز داریم. بی‌تردید توافق هسته‌ای نتایجی هم داشته و از طریق آن به مقادیری پول دست یافته‌اند ولی این آن معدن طلایی نبود که به مردم وعده داده شد.]

 

اینکه بدهی دولت 3 برابر شد چه ربطی به دولت قبل دارد؟
یک روزنامه زنجیره‌ای می‌گوید پرداخت‌ بدهی‌های دولت قبل 20 سال طول می‌کشد.
روزنامه آرمان از قول پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی نوشت: وضعیت فعلی اقتصاد ما امکان اینکه بتواند درآمدهای مالیاتی خود را در کوتاه‌مدت افزایش چشمگیری دهد ندارد. افزایش حداکثر 15 تا 20 درصدی مالیات در یک روند دو ساله با قیمت‌های ثابت می‌تواند کمی به دولت کمک کند که بدهی‌های خود را پرداخت کند؛ بدهی‌هایی که دولت اگر بخواهد با این شرایط پرداخت کند حداقل 20 سال طول می‌کشد. دولت به دلیل سوءعملکرد یک دوره 8 ساله حداقل 20 الی 25 سال در این باتلاق گیر کرده است.
No 4


نشاط انتخاباتی با دیدن استاندار و همسرش!
حضور استاندار خوزستان به‌همراه همسرش در یکی از شعبه‌های اخذ رای در منطقه کیانپارس اهواز، با حاشیه‌هایی همراه بود. حضور دکترغلامرضا شریعتی به‌همراه همسرش در شعبه ثبت‌نام و اخذ رای شماره 235 مسجد مهدی منتظر (عج) منطقه کیانپارس اهواز موجب افزایش شور و نشاط میان مردم حاضر در این شعبه شد. استاندار خوزستان از ساعت حدود 11 تا یک در صف رای‌گیری ایستاد که این موضوع از یک‌سو مایه تعجب مردم حاضر در این شعبه شد و از سوی دیگر موجب افزایش مراجعه به این شعبه اخذ رای شد.

 

 

ناراحتی ضدانقلاب از مشارکت چشمگیر مردم در انتخابات
محافل ضدانقلاب از مشارکت گسترده و چشمگیر مردم در انتخابات که به منزله اعتماد به نظام جمهوری اسلامی و حمایت از آن است، ابراز ناخرسندی می‌کنند.
در همین زمینه «نیک‌آهنگ – ک» همکار متواری نشریات اصلاح‌طلب در توئیتر نوشت: هنر (آیت‌الله خامنه‌ای)، تبدیل مخالفان بدون اراده به سربازان رأی‌دهنده ولایت در انتخابات است… حتی در پراگ و نیویورک و واشینگتن.

 

ارسال پیامک برای مردم قطع نشد
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی متوقف کردن امکان ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده در روز انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که ارسال پیامک توسط مردم به هیچ وجه قطع نشده است.
به گزارش «ایران»، وزارت ارتباطات با ارائه توضیحات تکمیلی درخصوص خبر قطع ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده که به دستور ستاد انتخابات کشور صورت گرفته است، اعلام کرد: ارسال پیامک توسط مردم به هیچ وجه قطع نشده است.
در این اطلاعیه آمده است: مطابق با قانون، انجام تبلیغات انتخاباتی از یک روز قبل از انتخابات ممنوع است و تصمیم اتخاذ شده در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز عدم ارسال پیامک‌های انبوه تبلیغات انتخاباتی بوده است و ارسال پیامک توسط مردم به هیچ وجه مختل نشده است.

 


قصد 106 نفر برای رای‌دادن با شناسنامه میّت
استاندار خراسان رضوی اعلام کرد در مجموع 106 نفر در سطح استان خراسان رضوی که قصد رای‌دادن با شناسنامه میّت را داشتند شناسایی شدند. علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی گفته است 35 نفر در مشهد که قصد رای‌دادن با شناسنامه میت را داشتند شناسایی شدند. وی افزود: 71 نفر در سطح استان نیز چنین قصدی داشتند که توسط ماموران و ناظران حاضر در سر
صندوق شناسایی شده و از رای‌دادن آنها جلوگیری شد.

 

کارشکنی در اخذ رأی مردم آخرین حربه دولت بی‌کارنامه
متولیان دولتی انتخابات در برخی حوزه‌های اخذ رأی که احتمال بالا بودن چشمگیر رأی سیدابراهیم رئیسی را می‌دادند، به انواع کارشکنی‌ها و شیوه‌های بازدارنده متوسل شدند.
از جمله گزارش‌های متعدد از مشهد حاکی بود که حوالی ظهر دیروز، تعرفه‌های برگ رأی در برخی حوزه‌های این شهر تمام شد اما متولیان امر تا ساعت 19 بعدازظهر، در رساندن تعرفه تعلل کردند و شهروندان بسیاری رأی نداده برگشتند. این در حالی است که وزارت کشور اعلام کرده بود 200 میلیون تعرفه رأی چاپ کرده و هیچ مشکلی در تأمین تعرفه مورد نیاز حوزه‌های انتخابیه وجود ندارد