Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 18, 2017

 

اقتصاد ایران به چه دولتی نیاز دارد؟
مسعود نیلی در ایران نوشت:
حدود 10 سالی می‌شود که اعتقاد دارم نیمه دوم دهه 1390 برای کشور ما سرنوشت‌ساز و تعیین کننده خواهد بود. کمی درباره چرایی این ادعا توضیح می‌دهم.سرنوشت‌ساز بودن نیمه دوم دهه 1390 در آن است که دو رودخانه خروشان در این زمان به هم می‌رسند. رودخانه اول، به نحوه مدیریت بلندمدت دارایی‌های کشور مربوط می‌شود. قابلیت اداره یک کشور را می‌توان با نحوه مدیریت دارایی‌های طبیعی، انسانی، مدیریتی و سیاسی آن مورد ارزیابی قرار داد
اما رودخانه دوم، خیل عظیم جوانان و بویژه زنان جویای کار است که از سالیان قبل کاملاً مشخص بود مقیاس میلیونی خواهد داشت و باز هم اینکه کشور ما یک زمان طلایی را در نیمه دوم دهه 1380 از دست داده و عواقب آن طی سال‌هایی که در آن هستیم، هم به صورت آسیب‌های اجتماعی هم مشکل افزایش قابل توجه تعداد بیکاران بروز کرده و خواهد کرد.


بخشی از بیانیه حسن روحانی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری

?￘ᆰا زمان رای‌گیری در خانه ننشینید!

? این‌جانب از همه دانشجویان و جوانان کشور که سفیران آگاهی و امیدهای آینده پرفروغ ایران هستند تقاضا می‌کنم در دو روز باقیمانده تا زمان رأی‌گیری در خانه ننشینند و راهی شهر و دیار خود، در اعماق روستاها و شهرها و اقامتگاههای عشایری کشور شوند و با روشنگری نسبت به مسائل کشور و تبیین راهکارهای علمی و عقلانی بهبود آن‌ها، مردم را به مشارکت فعالانه در انتخابات فرا بخوانند. دانشجویان و جوانان عزیز مستحضرند که در روزهای گذشته، عده‌ای برای کسب نامشروع قدرت، دروغ‌های زیادی را درباره امضای سند ۲۰۳۰ و قصد دولت برای ارائه آموزش‌های غیراخلاقی و منافی عفت در روستاها و نقاط حاشیه‌ای شهرها و مراکز مذهبی پراکنده‌اند و هراسی اخلاقی در دل مردمان دیندار و پاک‌نهاد این سرزمین ایجاد کرده‌اند. این‌جانب از شما می‌خواهم با روشنگری و تلاش برای آگاه کردن مردم نسبت به کذب بودن چنین سخنان افتراآمیز و بی پایه ای، راه را بر هر گونه سوءاستفاده مردم‌فریبان از احساسات و عواطف دینی مردم ببندید...


دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس شورا: دولت دوم دکتر حسن روحانی دوره تحقق بسیاری از آرزوها خواهد بود!

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از مردم برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، گفت که دولت دوم روحانی دوره تحقق بسیاری از آرمانها خواهد بود.
به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، در نامه علی مطهری خطاب به ملت ایران آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انتخابات این دوره ریاست جمهوری از حساسیت زیادی از نظر شرایط داخلی و خارجی برخوردار است. شرکت تک تک ما در این انتخابات در آینده اقتصادی سیاسی و امنیتی کشور تاثیر فراوان دارد.
برخی فکر می کنند راه اصلاح امور بسته است و شرکت در انتخابات فایده ای ندارد این فکر کاملا خطاست. مقایسه شرایط امروز با شرایط چهار سال پیش از نظر جایگاه ایران در دنیا و انضباط مالی و توجه به حقوق شهروندی مطلب را روشن می کند. دوره دوم دولت آقای روحانی دوره تحقق بسیاری از آرمان ها و آرزوها خواهد بود.
جمعه 29 اردیبهشت همه با هم پای صندوق های رای حاضر می شویم.

به چه شاخص‌هایی رأی دهیم؟
یدالله جوانی در جوان نوشت:
روز 29 اردیبهشت، روز خلق حماسه‌ای دیگر از سوی ایرانیان با حضور در پای صندوق‌های رأی در پیش است. به طور قطع ایرانیان با هر نوع گرایش و سلیقه‌ای برای حفظ استقلال و عزت ملی، برای حفظ منافع ملی و تأمین امنیت کشور، برای نمایش وحدت ملی و پیوند با نظام اسلامی و ولایت، با حضور در صحنه انتخابات، به کاندیدای مورد نظر خود رأی خواهند داد. اصل حضور در انتخابات و رقم خوردن مشارکت حداکثری، سیاست ثابت نظام و رهبری آن بوده و این اصل تحت هیچ شرایطی در نظام مردم‌سالاری دینی تغییر نکرده و نخواهد کرد.

پاسخ همایون شجریان به ستاد رئیسی:مطمئن باشید به عقب بر نمی‌گردیم
جناب آقای رئیسی
کاندیدای محترم ریاست جمهوری!
شنیده‌ایم شما با یارانت فرمایش کرده‌اید؛ اصلاح‌طلبان اینقدر به مشکل برخورده‌اند که دست به دامن یک هنرمند سرطانی شده‌اند.
اولا این هنرمند سرطانی با انتخاب اشعار ناب شاعرانی چون حافظ، سعدی، مولانا و… سهم بزرگی در شناساندن آنها به جامعه ما داشت و ایشان با مجاهدت بسیار تمام گوشه‌ها و ملودی‌های- در حال نابودی- موسیقی ایرانی را کشف و با حنجره مسیحایی خود هویت و فرهنگ ایرانی را جانی سه‌باره بخشید.
دوما این هنرمند سرطانی در روزهای سیاه گذشته با اجرای کارهایی چون بیداد، قاصدک، مرغ سحر و… نقش بسیاری در زنده نگه داشتن نام و یاد آزادی داشت.
سوما این هنرمند سرطانی روزی با دوستانش در زیر زمین خانه آقای لطفی یواشکی ساز می زد و آواز می‌خواند تا از اختناق بگریزد، در واقع فریاد چون منی را زنده می‌کرد.

آقای رئیسی!
اطمینان داشته باشید به عقب برنخواهیم گشت و اجازه نخواهیم داد روزهای سیاه و تلخ گذشته بازگشت کند. خدا رحمت کند آقای علم‌الهدی را که با عملکردش روزگار فرضی ریاست جمهوری شما را نشان می‌دهد. او اکنون که زوری ندارد نمی‌گذارد موسیقی اجرا شود وقتی زور داشته باشد چه می‌کند؟
خدا خودت را هم جزای خیر دهد که با پخش غذا میان فقرای #خراسان آینده‌ای که خواهی ساخت را نشان دادی؛ جامعه‌ای گرسنه و صدقه بگیر!
ما ملتی غیور و با عزت هستیم و می‌باید که به دست، آهن تفته را خمیر کنیم ولی دست بسته پیش امیر ناایستیم.

بازداشت محمد رضا یوسفیان، رئیس دفتر محمد علی زم

بر اساس گزارش منابع خبری سایت شبتاب نیوز در قوه قضائیه، در ادامه فشارها بر حجت الاسلام محمد علی زم به به منظور کناره گیری وی از کاندیداتوری انتخابات شورای شهر تهران، دفاع از عملکرد دولت دکتر روحانی و توقف فعالیت رسانه ای روح الله زم، فرزند ایشان، دیروز ۲۵ اردیبهشت محمد رضا یوسفیان، رئیس دفتر وی در دبیرخانه سازمان مناطق آزاد، بدون ارائه احضاریه و کاملا غیر قانونی بازداشت شد.

بداخلاقی چیست، پرونده‌سازی کدام است؟
محمدکاظم انبارلویی در رسالت نوشت:
«روز جمعه می‌گوییم بداخلاقی پایان یافته است.» رئیس جمهور با بیان این مطلب در جمع مردم لرستان گفته است؛ «روز جمعه می‌گوییم پرونده‌سازی پایان یافته است!»
بداخلاقی چیست، پرونده‌سازی کدام است؟
این دو سوالی است که ذهن مردم را به خود پس از برگزاری میتینگ‌ها و مناظره‌ها مشغول داشته است.
در مناظره اول رئیس جمهور وسط صحبت قالیباف بدون مقدمه گفت؛ شما دروغگو هستید و می‌خواهید مردم را فریب بدهید. آقای جهانگیری هم به کمک او آمد، اما نه دروغی اثبات شد نه فریبی


دفاع سرسختانه اصلاح طلب ها از روحانی

روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان «جمعه هواي «تو» را‌ داريم» با اشاره به شعار ٤٠ هزار اهوازي به روحاني: «ما كه هوا نداريم ولي هواتو داريم» نوشت: «هوا ندارند اما هوايش را كه دارند تا ورزشگاه تختي اهواز را در استقبال با شكوهش سراسر بنفش ‌كنند؛
مردماني كه در گرماي ٤٠ درجه‌اي اهواز، لشكري ٤٠ هزار نفره را ساختند و فرياد «هواتو داريم» سر مي‌دادند تا با همه مشقاتي كه در تمام اين سال‌ها ديدند همزبان با ملت ايران، شعار «به عقب بازنمي‌گرديم» را فرياد بزنند. اهواز ديروز در ميزباني از حسن روحاني سنگ تمام گذاشت؛ براي مردي كه از آن لحظه‌اي كه پشت تريبون قرار گرفت، ديگر تنها كانديداي جريان اعتدال، اصلاحات و اصولگرايان معتدل بود. آن هنگام كه پيام جهانگيري از شيراز به گوش روحاني در اهواز مي‌رسد، او در ستايش معاون اولش، در مدح معرفتش و در ثناي مرامش، مي‌گويد كه «خوب بود كه آمد تا مردم لياقت‌هاي اين سرباز دلير ايران را ببينند».
او اما ديگر ياران خود را نيز فراموش نمي‌كند، نام هاشمي و خاتمي دو يار هميشگي او همچنان بر زبانش جاري مي‌شود تا در ميان تشويق‌هاي مردم خوزستان را سرزمين مجاهدت‌هاي آنان بنامد. حسن روحاني در ميان تشويق‌هاي مردمان خونگرم خوزستان اما، نمي‌تواند بحران ريزگردهاي اين شهر را فراموش كند. »

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی: وای از این ذلت گرایی!! چه زمانی بوده که مردم ایران با آرد و نبات تسلیم شوند؟

دکتر حسن روحانی: شما که پول ملت را آسان به حلقوم دشمنان ریختید ادعای “انقلابیگیری” دارید؟

شما میروید در روستاها و به روستائیان شریف به دروغ میگوئید که دولت روحانی گفته در مدارس قرآن نخوانند!! شرم بر شما دروغگویان باد!!

شما مدعی هستید که میتوانید با دنیا مذاکره کنید؟ شما زبان مردم ایران را هم نمیفهمید، دنیا پیشکشتان!!

امروز، روز تصمیم ملتی است در برابر آنهایی که می خواهند ما را به سال 91 برگردانند.ملت ایران تصمیم شعارهای فریبکارانه شما نخواهد شد.

امروز، روز تصمیم ملت ایران در برابر همه آنهایی است که می خواستند ایران را در حصر و تحریم نگه دارند.
امروز، روز تصمیم ملتی است در برابر آنهایی که می خواهند ما را به سال 91 برگردانند.
ملت ایران به عقب بر نمی گردد.
ملت ایران تصمیم شعارهای فریبکارانه شما نخواهد شد.
شما فکر کردید با تبلیغات دروغین در اطراف شهرها و روستاها موفق می شوید؟
کی بوده که مردم ایران با آرد و نبات تسلیم شوند؟

روزنامه شرق در گزارشی به یک نظرسنجی اشاره کرده و مدعی شده است که طبق نظرسنجی، روحانی ٥٥,٤٧ درصد و رئیسی ٢٨.٤٦ درصد آراء را به دست آورده اند.

روزنامه های امروز از آخرین فرصت تبلیغات در روز آخر انتخابات بهره جسته اند و در حد توان برای نامزد مورد علاقه خود سنگ تمام گذاشته اند. البته باید اذعان کرد که انتخابات شورای شهر به دلیل موضوع انتخابات ریاست جمهوری به نحوی به فراموشی سپرده شده و کمتر بازتابی در روزنامه ها داشته است.