Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 17, 2017


بیانیه اسحاق جهانگیری در مورد کناره گیري از صحنه انتخابات ریاست جمهوری
بسم الله الرحمن الرحيم
ملت شريف و بزرگوار ايران
ميهن عزيز ما در آستانه ورود به دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستاست . توجه به مسائل ملي و فرصت ها و چالش‌هاي جهاني، درك اهميت و حساسيت ويژه اين انتخابات و ضرورت حضور و مشاركت فعال در آن را اجتناب ناپذير مي‌سازد . ‌انتخابات پيش‌رو را بايد فرازي ديگر براي پيشبرد مردم سالاري و توسعه همه جانبه و پايدار كشور بدانيم . در امتداد راهي كه تا به امروز براي اصلاح رويكردها و سياست‌هاي نادرست و بازگشت نظام اجرايي به عقلانيت و اعتدال پيموده‌ايم ،‌ ضروري است گامي بلندتر براي حل تنگناهاي جامعه و مشكلات مردم برداريم.
اين ضرورت مرا واداشت كه با صلاحديد بزرگان اصلاحات و رايزني با جناب آقاي دكتر روحاني در آخرين لحظه‌هاي ثبت نام، نامزد رياست جمهوري شوم
اكنون كه دوره تبليغات رو به پايان است و بحمدالله جناب آقاي دكتر روحاني با عبور از ميان همه بداخلاقي‌ها و بي‌انصافي‌ها توانسته است در معرض اقبال چشمگير ملت قرار گيرد من بار اين مسئوليت را از خود برداشته مي دانم و با اعلام كناره‌گيري از كانديداتوري، تمام توان خود را در خدمت حمايت از دكتر روحاني و پيشبرد برنامه‌هاي آينده ايشان قرار مي‌دهم


حالا مردم یک صدا با دکتر حسن روحانی میگویند: اداره کشور “وکیل” صالح میخواهد، نه “قاضی” فاسد!

پاسدار خالیباف لوله شد و رفت … شیخ الاعدام اِبرام دراکولایِ ناسید ماند و سی و چند هزار حلقه طناب دار بر گردن زندانیان بیگناهِ بی پناه سیاسی در زندانهایِ ایران در یک سمت، و حجت الاسلام دکتر حسن روحانی در یک سوی ِ دیگر!

 

 

روزنامه های امروز انصراف قالیباف از کاندیداتوری به نفع رئیسی را در کانون توجه قرار داده اند. در این میان مخالفان دولت آن را اقدام جهادی!!!! دانسته اند اما موافقان دولت آن را فرار از شکست تعبیر کرده اند.
روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان« شوک بزرگ /ائتلاف برای نجات ملت» با اشاره به اینکه قالیباف در اقدامی قابل تقدیر به نفع رئیسی انصراف داد نوشت:« ظهر دیروز و پس از پایان جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که به بررسی آخرین وضعیت رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری اختصاص داشت، محمدباقر قالیباف به رغم اقبال گسترده مردمی به او، اخلاقمدارانه و متعهدانه برای افزایش شانس پیروزی جبهه مستضعفین، به‌نفع سیدابراهیم رئیسی کناره‌گیری کرد.

با آن همه جار و جنجال، سقف رای پاسدار خالیباف فقط دوازده در صد بود!!!

حمیدرضا جلایی پور در مصاحبه با روزنامه اعتماد از دلایل و آثار انصراف قالیباف سخن گفت.
ذر بخشی از این مصاحبه چنین گفته شد
با كناره‌گيري قاليباف آيا سبد راي او تماما به سبد راي آقاي رييسي اضافه خواهد شد يا به سبد راي آقاي روحاني خواهد افزود؟
در هفته گذشته آراي آقاي قاليباف به طرف سبد راي آقاي روحاني سرازير شده بود. ٢٠ درصد از كساني كه مي‌خواستند راي دهند در نظرسنجي‌ها گفته بودند كه به آقاي قاليباف راي مي‌دهند و روز يكشنبه نظرسنجي‌ها نشان مي‌داد كه اين آرا به ١٢ درصد رسيده است. ٨ درصد از آراي او كم و اتفاقا به آراي آقاي روحاني اضافه شده بود. لذا مي‌توان در پاسخ به اين سوال گفت كه شكست قاليباف قبل از كناره‌گيري در نظرسنجي‌ها نمايان شده بود.

 

 

 

 

بیانیه‌ای کوتاه با مفاهیمی بلند
دیروز در حالی که روزنامه‌ها و شبکه‌های خبری تلاش داشتند با دریافت آخرین اخبار در حوزه انتخابات و روندشناسی از وضعیت موجود، تحلیل‌های جدیدی را به مخاطبان خود ارائه دهند، در خروجی خبرگزاری‌ها بیانیه‌ای کوتاه ولی با مفاهیمی پرمغز به نمایش درآمد و این بیانیه نشان داد جریان جبهه مردمی انقلاب در جایی که احساس کند با ائتلاف یک یا دو نامزد انتخابات، می‌تواند مسیر جدیدی را در سر راه مردم باز و احیاناً تردیدها را تبدیل به یقین کند، آنقدر دلبسته به آرمان‌های انقلاب است که از خواسته‌های شخصی و کسب قدرت صرفنظر کرده و می‌تواند منافع شخصی را برای رسیدن به آرمانی بزرگ‌تر فدا کند.

 

 


انصراف قالیباف به نام رئیسی به کام روحانی»
اما روزنامه آفتاب یزد در باره علت کناره گیری قالیباف تحلیل دیگری ارائه می کند. این روزنامه در گزارشی با عنوان« انصراف قالیباف به نام رئیسی به کام روحانی» نوشت:«بسیاری بر این باورند که محمدباقر قالیباف بر اساس یک نقشه از پیش تعیین شده عمل کرده و بسان سربازی بوده که به اجرای دستور فرمانده یعنی تخریب روحانی پرداخته که سرانجام پس از انجام وظیفه‌اش صحنه را به نفع ابراهیم رئیسی ترک کرده است. اما در مقابل، گروهی هم اعتقادشان بر این مهم استوار است که قالیباف پس از استشمام بوی شکست و در پی باخت نابهنگامش در مناظره سوم، به دلیل افشای ماجرای «لوله» از حضور در کارزار انتخابات انصراف داده است. حال باید دید که آیا تمامی آرای قالیباف به سبد رای ابراهیم رئیسی سوق می‌یابد آنکه این کناره‌گیری درنهایت به سود حسن روحانی تمام خواهد شد.»


دکتر_عباس_پالیزدار؛ با رای خود به حسن روحانی در ۲۹ اردیبهشت به دیکتاتوری، جنایت و فساد نه میگوییم


دکتر عباس پالیزدار در یک پیام ویدیویی حمایت خود را از دکتر حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.


عباس پالیزدار که به عنوان «سمبل مبارزه با مفاسد اقتصادی» در ایران شناخته میشود، با اعلام خطر جدی در ارتباط با روی کار آمدن جنایتکاران و مفسدان اقتصادی در صورت پیروزی « رئیسی » گفت، بنده شناخت کاملی از ابراهیم رئیسی دارم، ایشان کاملا تشریفاتی و ظاهری با مفاسد مبارزه میکند، و جنایتکاران و مفسدانی چون سعید مرتضوی، کرد میهن، رستم آقاخان و ... که در ستادهای ایشان فعالیت میکنند نشان از آینده ای آکنده از مفسدان اقتصادی، جنایت و جنایتکاری دارد.

 

درخواست روحانی از مردم

درخواست روحانیروزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان« جمعه‌بياييد راي بالاتر مي‌خواهيم» با اشاره به این سخن روحانی که مردم! با دولت ٥١ درصدي نمي‌شود بعضي‌كارها را كرد نوشت:« در ميان تك تك وعده‌هايي كه تحقق آنها را برمي‌شمارد، خود نيز جاي يكي از آنها را خالي مي‌بيند؛ آن هم در تبريز، در جمع پرشور آذري‌‌زبان‌هايي كه از ابتداي صبح به استقبالش در ورزشگاه شهيد شريفي اين شهر رفتند و طيف زيبايي از رنگ‌هاي سبز و بنفش را ساخته بودند. حسن روحاني در ادامه سفرهاي انتخاباتي خود وارد تبريز مي‌شود و اين‌بار سخناني مهم‌تر از سخنراني‌هاي قبلي خود ارايه مي‌كند. هرچند او بازهم از دستاوردهاي چهارساله دولت خود مي‌گويد اما، وقتي از سوي حاميان مطالبه‌اي قديمي و البته هميشگي را مي‌شنود، تكرار آن وعده را بر خود لازم مي‌بيند و مي‌گويد: «من در خرداد ٩٢ به مردم قول دادم و گفتم كه گره پرونده هسته‌اي را باز و ديوار تحريم‌هاي آن را خراب و روابط و تعامل با جهان را بهتر خواهم كرد. من گفتم گام‌هايي در اقتصاد، ‌كشاورزي و بهداشت و درمان بر خواهم داشت و شرايط بهتري ايجاد خواهم كرد، اما بازوي من قدرت بعضي چيزها را نداشت»
آن چيزي كه روحاني از آن ياد مي‌كند و قدرت بازوي خود را در برابر رفع آن ناچيز مي‌داند، يك راه‌حل بيشتر ندارد و آن رايي بالاتر از آن ٥١ درصدي است كه چهار سال پيش با آن راهي پاستور شده بود. او از مردم مي‌خواهد كه همه پاي صندوق‌هاي راي بيايند تا شايد ۲۹ ارديبهشت را همچون ۲ خرداد ۷۶ به پايان برسانيم. »

بررسی نحوه اقامه نماز در ادارات آغاز شد
بر اساس بخشنامه روزهای اخیر یک مقام مسئول اجرایی به همه سازمان ها و نهادهای دولتی، تاکید شده با توجه به آغاز ارزیابی مدیران بخش های مختلف این دستگاه ها، مخاطبان ابلاغیه باید نسبت به تهیه و اعلام عملکرد خود در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اقدام و موضوعاتی چون تشکیل کمیته اقامه نماز در آن دستگاه، داشتن امام جماعت و ارائه گزارش دستگاه به ستاد اقامه نماز را به عنوان ملاک های اصلی این ارزیابی در نظر بگیرند.

 

گزینه اقتصاد؛ شعار یا برنامه؟
این روزها تب انتخابات ریاست جمهوری دوباره داغ شده است. در این مرحله دو دیدگاه در مقابل هم قرار گرفته‌اند. دیدگاه اول که اجرای آن نتیجه‌ای جز رسیدن به یک جامعه توسعه نیافته نیست و دیدگاه دوم در میان راه حرکت برای رسیدن به یک جامعه توسعه یافته است و عزم خود را برای رسیدن به آن جزم کرده است.

 

وارونه نماییِ واقعیتها توسط حامیانِ ابرام دراکولای ناسید!!

سایتهای حامی ابرام دراکولای ناسید به دزدیدن عکسهای تجمعات حامیان حسن روحانی روی آورده و عکسهای مردم بنفش پوش را در میدان نقش جهان اصفهان به کام خود مصادره میکنند!


روزنامه موسوم به “وطن امروز”، دیروز میدان نقش جهان را خالی از جمعیت در صفحه اول خود قرار داده و مدعی شده بود که درروزشنبه تجمع حامیان روحانی رنگ و رونقی نداشت، امروز همین روزنامه تصویر بزرگی از تجمع روز شنبه حامیان روحانی با لباس بنفش را در صفحه اول خود منتشر کرده و آن را تجمع حامیان ابرام دراکولای ناسید جاز ده است!!