Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Apr 7, 2017

 

سورپرایز ۹۶اعلام نامزدی مهدی خزعلی برای انتخابات ریاست جمهوری

 
 
در اقدامی که برای بسیاری غیرمترقبه بود مهدی خزعلی در مصاحبه با یک تلویزیون اینترنتی نامزدی خود را برای ریاست جمهوری سال ۹۶ اعلام کردبه طور قطع می توان باور داشت که نفس اعلام کاندیداتوری او (صرف نظر از این که به کجا بیانجامدآرایش انتخابات پیش رو را تحت تأثیر قرار خواهد دادبه بیان دیگر، مهدی خزعلی به دلایل بسیاری این ظرفیت را داره که یک تنه به “چهره ای جریان ساز” نه صرفاً در انتخابات ۹۶ بلکه در سپهر سیاسی ایران تبدیل شودبه عبارت دیگر، اگر اینک در سپهر سیاسی  ایران جریان های اصلی درون نظام به دو دسته اصلاحطلب و اصولگرا تقسیم می شوند، مهدی خزعلی با اشراف بر هر دو این جریان ها از ظرفیتی برخوردار است  که “جریان سومی” را رقم بزند.
از رصد کردن کنش های سیاسی مهدی خزعلی در سال های اخیر از جمله حمایت او از روحانی در انتخابات ۹۲، اصرار او بر مشارکت فعال در انتخابات ۹۴، انتقاد صریح از سردار سلیمانی به عنون اصلی ترین چهره ای که در اقدامی مغایر منافع ملی 
پای ایران را به حضور نظامی در سوریه کشاند، بیانیه اخیرش در فراخوان جهت “حضور نیافتن” در راهپیمایی ۲۲ بهمن، رویکرد انتقادی از انفعال روحانی در ۴ سال ریاست جمهوری اش به ویژه در پرونده حصر رهبران سبز، افشاگری در مورد به قتل رسیدن هاشمی رفسنجانی و… می توان دریافت که او و جمع همفکرانش برای خود یک برنامه کار سیاسی تعریف شده تا انتخابات ۱۴۰۰ در نظر دارند.

همه قشرهای جامعه از پسر، دختر و داماد فلان آقا تا افشاگر، داور، مربی،ورزشکار، هنرمند و واعظِ منتقد پای به عرصه انتخابات گذاشته اند! -


در حوزه انتخابیه شورای شهر تهران، ری و تجریش که 21 نفر نیاز دارد، قریب به 3000 داوطلب در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۲۴۷۸ نفر مرد و ۵۲۲ نفر زن هستند.
بر اساس اعلام ستاد انتخاباتی کشور بیشترین ثبت‌نام در رنج سنی 30 تا 35 سال بوده که 51 هزار و 992 نفر می‌شوندهمچنین بالای 75 سال سن هزار و 889نفر و کم‌سن‌ترین داوطلب 25 ساله است و بالاترین آن 101 ساله است.
نگاهی اجمالی به اسامی نامزدهای انتخاباتی نشان از آن دارد که افراد شاخص دو جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در انتخابات شورای شهر تهران و همچنین برخی از مستقلین ثبت نام کرده اندتقریباً نمایندگان فعلی شورای شهر تهران، مشهورین اصلاح طلب، برخی نمایندگان سابق شورای شهر و مجلس و حتی برخی خبرنگاران و روزنامه نگاران برای حضور در انتخابات پارلمان شهری پایتخت ثبت نام کرده اندالبته برخلاف دوره های گذشته هنرمندان و ورزشکاران پای ثابت این ثبت نام ها بوده اند.
به عبارت دیگر نزدیک به 3000 نفر برای تصدی 21 پست در شورای شهر تهران احساس تکلیف و آمادگی کرده اند که در آن از همه قشر و تیپ حضور دارند.
یکی از ویژیگی های اصلی این دور از ثبت نام انتخابات به غیر از تعداد انبوه ثبت نام کنندگان، موضوع ثبت نام آقازاده ها بودبه نحوی که موجی از نارضایتی میان مردم ایجاد کردحتی به قدری این موج منفی افزایش پیدا کرد که برخی از این آقازاده ها اعلام کردند که به احترام مردم از ثبت نام صرف نظر کرده اند یا اینکه استعفا خواهند داداما به هرحال همچنان تعداد کثیری از این آقازادها و همچنین منسوبین به رجل سیاسی در این انتخابات حضور چشمگیری دارند.
 


پاسدار محسن رضایی هم دوکلمه حرف زد و گفت احمدی نژاد باید حرفهایی را که در اهواز زد، پس بگیرد؟!


پاسدار محسن رضایی که هر از چند روز یکبار خرقه عوض میکند، مدتی بدون اونیفورم ، سپس با به تن کشیدن اونیفورم نظامی، بعد دوباره با کت و شلوار در صحنه حاضر میشود، این دفعه وسط گود پریده تا ادا و اطوار پهلوان پنبه ها را در بیاورد و با یقه گیری از احمدی نژاد، خودی نشان بدهد، و  با تملق گوئی بیجا خود را در دل بالاتر نشینها بیشتر جا کند!
خبرگزاری مهر چهارشنبه،۹ فروردین، از قول پاسدار محسن رضایی در یک سخنرانی در مسجد سلیمان نوشت: «شنیده‌ام که فردی به خوزستان، “مشهد شهدای ایران” آمده و یک حرف‌هایی زده است که امیدوارم هرچه زودتر حرف‌هایش را تکذیب کندرهبر این انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند و ما همه پیشرفت‌هایمان را مدیون رهنمودهای ایشان هستیم».
پاسدار رضایی با گفتن این جمله که “شنیده ام که فردی به خوزستان آمده و یک حرفهایی زده” خواسته از دستِ بالا صحبت کند و اصولا محموداحمدی نژاد را قابل نداند و عددی نشمارد که بخواهد نامش را بر زبان بیاورد، یا جمله ای از او را نقل و سپس نقد کند… بلکه اکتفا کرده بگوید “یک حرفهایی زده!! اما بعد بلافاصله مخاطب احمدی نژاد را شخص “رهبرنظام” معرفی کرده و توهین ها و بدوبیراه های صریح احمدی نژاد را یکراست متوجه علی خامنه ای کرده است.
حالا اینجا یا باید گفت محسن رضایی واقعا یک فرد ناشی است – که در این صورت معلوم نیست به خواست چه کسانی در مسندِ دبیر ی شورای مصلحت نظام نشانده شده!!- یا باید گفت که یک خُرده حساب کهنه و قدیمی با آقای خامنه ای دارد که فرصت را غنیمت شمرده و این طور از زبان و دهان محموداحمدی نژاد، علی خامنه ای را هدف سیل هتّاکیهای احمدی نژادی قرار داده است!


 

حمله ولایت معاشان بی ترمز به رئیس جمهور

در راستای توطئه های اخیر بر علیه دولت، زاکانی و نقوی حسینی ن وک حملاتشان را متوجه دکتر روحانی کردندنقوی حسینی عضو مجلس شورای اسلامی از ورامین در آستانه انتخابات ۹۶، دکتر روحانی را مورد حمله قرار داد و گفت:‌ «مردم می‌بینند اقتصاد هنوز ساماندهی نشده، آمار بیکاری در میان جوانان تحصیل‌کرده به‌شدت افزایش یافته و رکود اقتصادی عمیق‌تر شده استمردم از وضعیت موجود بسیار ناراحت هستند و اگر کاندیدایی در تراز ریاست‌جمهوری به میدان بیاید قطعاً مردم به وضعیت کنونی رأی نخواهند داد»!
و همینطور علیرضا زاکانی عضو سابق مجلس شورای اسلامی در جریان توطئه های اخیر بر علیه دولت، خواهان برکناری دکتر حسن روحانی شد و گفتدولت اقدام باید جایگزین دولت برجام شود.
وی در کانال تلگرامی خود نوشت‌: «پروژه برجام با تمام نقاط مثبت و منفی‌اش پایان یافت و این دولت که دولت برجام بود، در بیش از یک سال گذشته نشان داد برای پسابرجام برنامه پیشرفت مشخصی ندارد».
وی افزود: «اکنون زمان تشکیل دولت اقدام استدولت اقدام می‌تواند علاوه بر تیمار برجام و استفاده حداکثری از همه فرصتها و تهدیدهای آن، تمام جنبه‌های قدرت‌ داخلی ایران از جمله تولید ملی را فعال کند تا اقتصاد را از رکود و جوانان را از بیکاری نجات دهد»
 
 
علی مطهری خبر دیدار با سید محمد خاتمی و طرح نامزدیش برای انتخابات با ایشان را تکذیب کرد!علی مطهری با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:
«در برخی کانال‌های تلگرامی از قول جناب آقای سید محمدعلی ابطحی خبری آمده است مبنی بر این که اینجانب دیدار خصوصی با جناب حجت الاسلام سید محمد خاتمی داشته و مسئله کاندیداتوری خودم را مطرح کرده‌ام و از طرف ایشان نیز توصیه به این کار شده استگرچه جناب آقای ابطحی این خبر را تکذیب کردند و از ایشان تشکر می‌کنم ولی نظر به این که همچنان مورد سوال واقع می‌شوم به عرض می‌رسانم که آخرین دیدار من با جناب آقای خاتمی پس از دیدار اسفند 87به دیدار حدود 60 تن از نمایندگان محترم مجلس در اسفند گذشته بر می‌گردد و در آنجا تنها حرف خصوصی که با ایشان داشتم این بود که با توجه به این که جناب عالی و افراد دیگری مانند آیات محقق داماد در برخی درس‌های آیت‌الله مطهری در سال 56 و 57 در قم شرکت می‌کردید آیا نوشته و تقریری یا نواری از آن درس‌ها دارید یا خیر، که ایشان هم راهنمایی کردند.
معلوم نیست انتشار خبر مذکور با چه هدف و انگیزه‌ای انجام شده، هر چند هل دادن افراد مستقل منتقد به سمت یک جریان سیاسی و القاء دستورگیری آنها از آن جریان و بعد هم آن جریان را به خارج وصل کردن، سیاستی است که متاسفانه در چند سال اخیر کشور را دچار آسیب کرده و وحدت ملی را مخدوش نموده است.


 
 

بروجردیتحرکات جریان احمدی نژاد در انتخابات جدی نیست و می توان به آنها گفت که آرزو بر جوانان عیب نیست».

 
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران ضمن تایید این که ورود نامزد «طیف» محمود احمدی‌نژاد به انتخابات ریاست جمهوری، باعث افزایش «شور انتخاباتی» می‌شود، چنین نظر داد که تحرکات این گروه در انتخابات «جدی نیست».
علاءالدین بروجردی، رئیس این کمیسیون، در مصاحبه با وب‌سایت خانه ملت، وابسته به مجلس، گفت که جریان حامی آقای احمدی‌نژاد «باید دل‌شان خوش باشد که یک نفر از این جریان پا به عرصه انتخابات گذاشته است».
وی تاکید کرد که اگر یک نفر از «طیف» آقای احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری تائید صلاحیت شود، «ممکن است سبد رأی کم و کوچکی داشته باشد، اما قطعا این مسئله به شور انتخاباتی خواهد افزود».
آقای بروجردی در عین حال در پاسخ به سوالی درباره «دور زدن» دستور رهبر جمهوری اسلامی درباره نامزد نشدن آقای احمدی‌نژاد و نامزدی حمید بقایی برای اجرای پروژه موسوم به «مدودف-پوتین» گفت که «این اقدامات و تحرکات خیلی در عرصه انتخابات جدی نیست و می توان به آنها گفت که آرزو بر جوانان عیب نیست».
علی خامنه‌ای روز پنجم مهر ۹۵‌ تائید کرد که به آقای احمدی‌نژاد گفته است که «صلاح نیست» در انتخابات پیش رو شرکت کند.
با این حال، محمود احمدی‌نژاد در بیانیه‌ای ضمن حمایت از نامزدی حمید بقایی اعلام کرد «مصمم» است «وظایف سیاسی و اجتماعی خود» را به گونه‌ای انجام دهد که برخلاف سال ۹۲ «افراد صالح» از «دایره انتخاب» حذف نشوند.


امیری فر، یار سابق احمدی نژادممکن است احمدی نژاد در لحظه آخر خودش کاندیدا شود!

 
رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفتاحمدی‌نژاد از «احمدی‌نژاد» انقلابی تهی شده است.
عباس امیری‌فر رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در گفت‌و‌گو با فارس به بیان دلایل اصلی این اعلام برائت و برنامه جریان احمدی‌نژاد در روزهای آتی همزمان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و چرایی قرابت سیاسی آنها با جریان اصلاحات و سید محمدخاتمی پرداخت که مشروح این مصاحبه در ادامه آمده است:
 امیری‌فر  با اشاره به اعلام برائت اخیرش از جریان احمدی‌نژاد در خصوص نامه مشایی و تغییر گفتمان احمدی‌نژاد و تهی شدن وی از شعارهای انقلابی، اظهار داشتتغییر رویکرد آقای احمدی‌نژاد بعد از اینکه نهی رهبری در جلسه خصوصی به او ابلاغ شد، اتفاق افتاد و 
بنده اولین نفری بودم که این افشاگری را انجام دادم و بعد از ما این بحث را ادامه دادند.
 
  • تبعیت از ولایت فقیه نظر امام است
  •  سریال “علی البدل” برای دست انداختن همین انتخابات ریاست جمهوری پیشِ رو است
 

مهدی فخیم زاده – بازیگر نقش «نریمان خان»- در سریال طنز تلویزیونی موسوم به«علی البدل» گفتقصه «علی البدل» وجه سیاسی ندارد و بیشتر با انتخابات ریاست جمهوری شوخی می‌کند و به جناح خاصی طعنه نمی‌زنددر اصل روابط درونی و اجتماعی مردم را بعد از ورود رئیس جمهور به روستایشان نشان می‌دهد.