Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 11, 2017


سیاه‌نمایی برای عوامفریبی
علیرضا رحیمی در ایران نوشت:
توافق هسته‌ای و دستاوردهای آن در حالی این روزها در فضای انتخابات، دستاویز تخریب دولت قرار گرفته است، که اساساً برجام یک دستاورد حاکمیتی است که با سیاست‌ها و روش‌های مدبرانه دولت یازدهم حاصل شده است.
در تشریح دستاوردهای این توافق بین‌المللی به موارد متعددی می‌توان اشاره کرد اما اجمالاً می‌توان گفت که فضای «ایران هراسی» در سایه برجام تبدیل به «ایران گرایی» شده است. 


در دانشگاه امام حسینِ سپاه پاسداران، رهبر نظام دوباره لباس جنگ پوشید
صحبتهای عجیب رهبر نظام در دانشگاه امام حسین، وابسته به سپاه پاسداران در ارتباط با خطرات احتمالی ناشی از انتخابات پیش رو، و اخطار ضمنی شدید به صحبتهای انتخاباتی دکتر حسن روحانی
یک روز پس از این که دکتر حسن روحانی ایران را ایرانی صد در صدی و متعلق به همه اقوام و مذاهب دانست، و اعلام کرد که مردم آنهایی که سی و هشت سال  فقط اعدام و زندان بلد بودند را نمی خواهند، علی خامنه ای در دانشگاه امام حسین، وابسته به سپاه پاسداران در مراسمی حاضر شد و گفت، اگر کسی بخواهد در انتخابات برخلاف امنیت کشور اقدامی انجام دهد، قطعاً با واکنش و سیلی سختی مواجه خواهد شد.

 


ادعای آزمایش یک اژدر جدید توسط ایران
منابع امریکایی به شلیک یک اژدر سرعت بالا از سوی ایران در نزدیکی تنگه هرمز اشاره کردند. به گزارش فارس، شبکه «ان‌ بی‌سی نیوز» روز دوشنبه این خبر را به نقل از مقام‌های پنتاگون (وزارت دفاع امریکا) گزارش کرده است.  ان‌ بی سی نیوز مدعی شده که این شلیک روز یکشنبه در نزدیکی آبراه راهبردی هرمز صورت گرفته است. مقام‌های پنتاگون نوع این اژدر را «حوت» اعلام کرده‌اند.وبگاه شبکه خبری فاکس نیوز نیز در این رابطه نوشت: این آزمایش در حالی در قلمروی آبی ایران صورت گرفت که  ناقض هیچ توافقنامه بین‌المللی نبود.


 

دوباره ایران
مهدی زارع در شرق نوشت:
تمام وقت و انرژی‌ نگارنده در سال‌های گذشته در زمینه علم و البته عمومی‌سازی و ترویج آن به‌ویژه در زمینه تخصصی خود صرف شده است. اما در شرایط حاضر بهترین راه توسعه علمی و عقلانی کشور را در تداوم مدیریت دولت دکتر «روحانی» می‌بینم

 


حضور دکتر حسن روحانی در مجلس شورا با حضور صد و هفتاد نفر از کرسی نشینان مجلس
 به‌ گزارش ‌ایسنا، رییس جمهور صبح (چهارشنبه) برای دیدار با نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.وکیلی، سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی از حضور ۱۷۰ نماینده در دیدار نمایندگان مجلس دهم با حسن روحانی خبر داد.

 


قیمت نردبان شیطان
سعدالله زارعی در کیهان نوشت:
حمله دشمن به بعضی نهادها به این معنا نیست که «هویت» در کارزار دشمنی یک امر غیرمهم و یا ثانویه است. اگرنه، مثل این است که وقتی دشمن به برجک یک فرودگاه نظامی حمله می‌کند، بگوییم دشمن با فرودگاه و ارتش ما کاری ندارد! تنزل موضوع دشمنی علیه بنیان‌ها به دشمنی علیه نهادها، نوعی تغافل یا غفلت به حساب می‌آید. اگر کسی در این تردید داشته باشد که آمریکا، اروپا و عوامل منطقه‌ای آنها نمی‌خواهند از اساس چیزی به نام جمهوری اسلامی وجود داشته باشد، باید به پزشک مراجعه کند چرا که دچار بی‌حسی شده و اولین آثار یک بیماری مهلک در او پدیدار گردیده است.


خانواده مهدی کروبی با انتشار پیامی، از دومین نامزدی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند.
به گزارش شبتاب نیوز به نقل از سحام، در بخشی از پیام حمایت خانواده کروبی آمده : “از رئیس جمهور انتظار است با پذیرش ضعف ها صریح و شفاف با مردم سخن بگوید و تعهد عملی خود را در پیگیری مطالبات مردم اعلام نماید.”


بیچاره کارگری که گیر «وزیرـ تاجر» افتاده!
امیر  استکی در وطن‌امروز نوشت:
1- آمارها درباره قاچاق کالا در کشور مانند دیگر مسائل متعدد است؛ آمارهای دولتی زیر 15 میلیارد دلار و آمارهای دیگر بالای 25 میلیارد دلار را نشان می‌دهد، اعدادی که بزرگی آنها به قدری است که اصلا نمی‌شود آنها را جدی نگرفتگزارش کمیسیون اقتصادی مجلس حاکی از آن است که حدود یک‌سوم کالاهای وارداتی ایران از طریق قاچاق به کشور منتقل می‌شود. مطابق این گزارش، «آمار رسمی این است که حجم واردات بیش از ۷۰ میلیارد دلار در سال است که ۲۲ میلیارد دلار آن به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.» 


اظهار نظر خیره سرانه و تهدیدآمیز حسین شریعتمداری در باره حجت الاسلام دکترحسن روحانی لگدمال کردن همه حرمتهاست!


حسین شریعتمداری – معروف به حسین بازجو، حسین وافوری، و حسین تریاکی/ از جنایتکاران بزرگ ضدانقلاب و مدیرمسئول روزنامه کیهان- با بیان طرح این ادعای ابلهانه و بیخردانه که “اگر روحانی به آخر خط نرسیده بود به سیم آخر نمیزد“!! مدعی شد که  “هواداران روحانی پروسه  انتخابات ریاست جمهوری را  یک بهانه می‌دانند و هدف نهائی آن‌ها بیرون از دایره انتخابات تعریف‌شده است“.