Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


May 22, 2017


آقای رئیس جمهور حال نو
کوروش شجاعی در خراسان نوشت:
هر مسابقه ای یک فرد یا طرف پیروز دارد و یک فرد یا طرف شکست خورده، انتخابات هم از یک منظر، نوعی مسابقه است اما در کشور ما ، انتخابات مسابقه ای است که پیروز و برندگانی دارد به عدد و شمار یک ملت بزرگ، پیروزمندانی که با مشارکت حداکثری، آگاهانه و دلسوزانه خود، نصاب پیروزی 41 میلیون نفری در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را در تاریخ ایران با افتخار به ثبت رساندند و دیگر بار حماسه ای از جنس غیرت ملی آفریدند.

اما جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور منتخب و محترم همه ایرانیان ، مردم با مشارکت حداکثری خود سنگ تمام گذاشتند حالا نوبت عمل کردن شما به وعده هایی است که به مردم داده اید. خصوصا وعده های اقتصادی و معیشتی و نجات کشور از رکود و بیکاری. این گوی و این میدان.

 

اولین پیام توئیتری روحانی پس از پیروزی در انتخابات
رئیس‌ جمهوری کشورمان پس از پیروزی در انتخابات، در پیامی توئیتری خطاب به ملت ایران گفت: خاضعانه در برابر شما سر تعظیم فرود می‌آورم. به گزارش «ایران»، در این پیام آمده است: «ملت بزرگ ایران، پیروز انتخابات شمایید؛ خاضعانه در برابر شما سر تعظیم فرود می‌آورم. به عهدم با شما وفادار خواهم ماند.»

 

ضربه‌ای که رئیسی از تتلو خورد
عبدالله ناصری، تحلیلگر اصلاح‌طلب در تشریح چرایی شکست رئیسی گفت: به هرصورت واقعیت این است که رئیسی در حوزه ی دیگری فعالیت داشته و به یکباره وارد میدان شده بود و مفهموم رقابت و سازوکار آن را نمی توانست بداند. بعلاوه، نیروهایی هم که دور او را گرفته بودند، کسانی نبودند که اینکاره باشند . او افزود: یکی از اشتباهات استراتژیک رئیسی، وجود افرادی مثل آن خواننده در ستادش بود. همراه شدن و عکس گرفتن با آن خواننده، حتما جریان مذهبی را ناراحت و مسئله دار می کند. اگر چنین افرادی وارد حوزه کلان شوند، هزینه های زیادی می توانند به کشور تحمیل کنند، مثل احمدی نژاد که البته تتلو نداشت اما تفکرات شبیهی داشت و نتیجه اش این شد که ضربه بدی به کشور خورد.این تحلیلگر سیاسی اضافه کرد: حضور این جنس از افراد به رئیسی ضربه زد، البته ما بعنوان اصلاح طلب از این اتفاقات اظهار خرسندی نمی کنیم، اما امیدواریم که رئیسی بتواند به مانند اقای ناطق در سال 76 بازنگری در خود داشته باشد، ناطق امروز به چهره ای محبوب در جامعه تبدیل شده است، این درحالیست که روزی رقیب جریان اصلاحات بود. رئیسی نیز باید همین مسیر را طی کند و او را الگوی خود سازد.

 

چشم انداز آینده دولت دوازدهم
سید مسعود علوی در رسالت نوشت:
روحانی برنده انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد. ادب و آداب مردم سالاری دینی حکم می کند که باید به رأی مردم احترام گذاشت و به او تبریک گفت و فصل جدیدی را در اجرا با همکاران او تجربه کرد. روحانی در دور دوم با وعده های جدید و مواضع نو آمد. مردم به او رأی اعتماد دادند که وعده های قدیم را تکمیل و به وعده های جدید به عنوان کسی که به او اعتماد مجدد شد، عمل کند. او وعده داده با قوا برای رسیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی تعامل داشته باشد و با متخصصان مشورت کند و بر اساس خرد جمعی حرکت کند


برنامه جدید ایرلاین های خارجی برای جذب تجار ایرانی
بر اساس گزارش یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران اجرایی، اعلام شده برخی ایرلاین های عربی منطقه طی ماه های اخیر ضمن عقد تفاهم نامه هایی با مراکز اقتصادی و نهادهای بخش خصوصی، اقدام به اعطای تخفیف های ویژه به تجار و فعالان اقتصادی ایرانی برای پرواز به مناطق مختلف آسیا و اروپا کرده اند که متاسفانه در این میان، برخی مراکز مشهور اقتصادی نیز به عنوان واسطه عقد این قرارداد و اعطای تخفیف عمل می کنند.

 

مرعشی: سیاسیون قدر ملت را بدانند
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران اظهار امیدواری کرد که همه سیاسیون قدر ملت و نظام جمهوری اسلامی هم قدر سیاسیون موفق ایران را بداند. سید حسین مرعشی در پیامی آورده است؛
ملت بااراده خداوند، کار را تمام و ایران را سربلند کرد.هرچقدر در مقابل این ملت تواضع کنیم و هرچه به این ملت خدمت کنیم پاسخ محبت و بزرگواری آنان را نداده ایم.امیدوارم که آقای دکتر روحانی و همه سیاسیون همراه ایشان بیش از پیش قدر ملت را بدانند و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی قدر سیاسیون موفق ایران را بداند.همبستگی ملّی؛ دستور کار پس از انتخابات
محمد امین قانعی‌راد در ایران نوشت:
بعد از مدتی شور و شوق سیاسی در شهر بالاخره مردم با شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری هم بر تمایز خود و هم بر همبستگی ملی خود تأکید کردند. منظور از شهر در اینجا همان معنای سیاسی شهر است که هر از چند گاه عرصه رقابت‌ها و شوق‌های انتخاباتی بوده و خود را برای «شدنی دیگر» آماده می‌کند و در این مسیر به انبوهی از امیدها و اشتیاق‌ها و گفت‌وگوها وجدال‌ها دامن می‌زند و همراه خود شادی‌ها وگاه بیم‌ها و امیدهایی را به بار می‌آورد.

 


هشدار درباره اعطای مرخصی زایمان به کارکنان قراردادی
بر اساس ابلاغیه یک مسئول اقتصادی دولت به تعدادی از سازمان ها و نهادهای دولتی، تاکید شده است با توجه به اینکه بر اساس قانون اصلاح تنظیم جمعیت مصوب سال 1392، دولت اجازه افزایش مدت مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه را دارد، مدیران مربوطه باید توجه داشته باشند که پرداخت حقوق و مزایای ایام افزایش 3 ماهه این مرخصی برای کارکنان قراردادی و پیمانی، بر عهده سازمان تامین اجتماعی نبوده و در صورت موافقت دستگاه اجرایی با آن، حقوق و مزایای مذکور باید توسط همان دستگاه تامین و پرداخت شود.

 


دستگیری ۲۵۱ نفر به‌ خاطر تخلفات انتخاباتی در روز رأی‌گیری
آن‌ طور که مقامات قضایی هشت استان و شهرستان مختلف کشور اعلام کرده‌اند، در روز برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراها ۲۵۱ نفر به‌خاطر تخلفات انتخاباتی مختلف دستگیر شدند.