Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Apr 23, 2017


علم الهدی: کور خوانده اید، نمی توانید من را سوژه عملیات روانی کنید!
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد علم‌الهدی با تأکید بر اینکه از روزی که امام جمعه و سپس نماینده ولی فقیه شدم جریان خاصی را به شخصه حمایت نکردم، می‌گوید: در برخی انتخابات در نماز جمعه گفتم نه کاندیدا دارم، نه شخصی کاندیدای من است و نه لیستی به من تعلق دارد.


تبادل نظر “مسئول اطلاعات سپاه پاسداران” و دکتر حسن روحانی بر سر تلگرام صوتی
به گزارش جماران به نقل از “مشهد پیام”، “پاسدار نجات” -جانشین سازمان اطلاعات سپاه- ظهر پنجشنبه در همایش سراسریِ تعدادی از بسیجیها زیرعنوانِ ” هیأت رزمندگان اسلام”!ادعا کرد که ” یکی از مشکلات رژیم ولایت فقیه خطر استمرار غربگرایی است بهمین دلیل، برای ممانعت از غلبه گرایی و جلوگیری از استمرار این فرهنگ غربی، روی کار آمدن یک دولت انقلابی ضرورت به شمار می‌رود.

پخش زنده یا مرده ؟!
حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:
امسال کمیسیون بررسی تبلیغ انتخابات ریاست‌جمهوری، برخلاف دوره‌های قبلی اعلام کرده است که مناظره نامزدها به صورت «زنده» از صدا و سیما پخش نخواهد شد، بلکه ابتدا ضبط تلویزیونی و رادیویی می‌شود و سپس نسخه ضبط شده مناظره‌ها به صورت «غیرزنده» و «از قبل ضبط شده» روی آنتن می‌رود!

جهانگیری ستاد انتخابات تشکیل نمی‌دهد
محمد نعیمی پور رئیس ستاد انتخاباتی حزب اتحاد ملت گفت: احتمال می‌دادیم برخی درصدد رد صلاحیت روحانی برآیند. از همین رو عده‌ای از برزگان جریان اصلاح‌طلب و اعتدالگرا برای مبارزه با چنین فضایی تصمیم گرفتند تا با هماهنگی هم و با نظر آقای روحانی، آقای جهانگیری را راضی به حضور در صحنه انتخابات کنند. ایشان پس از مشورت با آقای روحانی این موضوع را پذیرفتند. شخصی مثل آقای جهانگیری رجل باسابقه و شناخته شده سیاست به حساب می‌آید و با پذیرفتن کاندیداتوری‌شان کار بزرگی انجام دادند.


کیهان
سند نگرانی اطرافیان روحانی درباره مناظره زنده
دولتی که از انتشار حرف‌های خود هراس دارد و آنها را سانسور می‌کند، چگونه می‌تواند با مناظره موافق باشد؟
وبسایت مشرق با طرح این پرسش نوشت: حامیان رسانه‌ای دولت یازدهم هراس زیادی از روبرو شدن مستقیم رئیس‌جمهور با مردم دارند و موارد زیادی اتفاق افتاده که وب‌سایت دولت سخنان روحانی را سانسور کرده، همین نکته دلیلی است از ترس حضور در مناظره.


تداوم سیاست «بسته درمانی» برای اقتصاد
جواد غیاثی در خراسان نوشت:
معاون اول رئیس جمهور روز چهارشنبه بسته ای مفصل را تحت عنوان “بسته‌های رونق تولید و اشتغال” ابلاغ کرد. بسته هایی که سرشار از تناقضات درونی و بیرونی است.

 


هاشمی‌طبا: به نفع روحانی یا جهانگیری کنار نمی‌روم
سید مصطفی هاشمی طبا کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم ضمن تقدیر از شورای نگهبان به دلیل احراز صلاحیتش، گفت: برنامه‌هایم را به زودی به اطلاع مردم خواهم گذاشت و در آینده نزدیک نشست خبری برگزار خواهم کرد. من کاری با کسی ندارم و به نفع آقایان روحانی و جهانگیری یا دیگر کاندیدا کنار نخواهم رفت.


سیاست ضدتورمی دولت به رشد اقتصادی لطمه زد
رئیس اصلاح‌طلبان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت، سیاست ضدتورمی دولت منجر به عدم رشد اقتصادی شده است.
غلامرضا تاج‌گردون در گفت‌وگو با برنامه دستخط سیما، با بیان اینکه دولت در سیاست ضدتورمی موفق بود، گفت: سیاست ضدتورمی خودش یکسری اثرات منفی در جامعه گذاشت، در فاز بعدی و مرحله بعدی رکود را بیشتر می‌کند. سیاست ضدتورمی خوب بود ولی یک حدی هم دارد نه اینکه منجر به عدم رشد اقتصادی شود.

 

کاندیداهای پیروان ادیان الهی تایید صلاحیت شدند
اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس گفت: بر اساس اظهارات هیات‌های نظارت بر انتخابات شوراها در استان‌های مختلف، صلاحیت کاندیداهای پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها تأیید شده و آنها در کنار سایر کاندیداها برای عضویت در شوراهای شهر در معرض رای مردم قرار می‌گیرند.

 

 

به رئیسی حمله می‌کنند اما صلاح نیست گذشتة روحانی را شخم بز نند!
شبکه دولتی انگلیس می‌گوید مواضع حسن روحانی در گذشته تا همین اواخر مانند مواضع سایر نیروهای انقلاب بوده اما اصلاح‌طلبان از سر مصلحت و به خاطر استفاده از وی، حملاتی را که علیه دیگران مطرح می‌کنند، درباره او مطرح نمی‌کنند.
بی‌بی‌سی در تحلیلی، با اشاره به حملات چندماه اخیر علیه آیت‌الله رئیسی به خاطر اعدام منافقین در سال 67 نوشت: در سابقه روحانی نیز نمونه‌های قابل توجهی وجود دارد. برای نمونه در حالی که دولت روحانی در سال‌های اخیر از تلاش برای لغو مجازات اعدام حمایت کرده، او مردادماه 1359 پیشنهاد کرده بود «توطئه‌گرها را خوب است که در مراسم نمازجمعه بیاورند و به‌دار آویزان کنند تا مردم مشاهده کنند و تاثیرش، تاثیر بیشتری باشد.»

 

احساس خطر صادق سارق لاریجانی از ماجرای انتخابات چالشی
رئیس قوه قضاییه در دیدار با رؤسای کل دادگستری‌های کشور گفت: در سال ۸۸ عده‌ای در داخل و خارج قصد راه‌انداختن فتنه‌ای داشتند که از جانب مردم سیلی خوردند و بعید است بخواهند آن مسیر را مجدداً تکرار کنند. شما نیز باید آمادگی و احتیاط خود را از دست ندهید و همه شرایط را مد نظر قرار بدهید. اگر عده‌ای می‌خواهند فتنه‌ای برپا کنند و برخی منویات فاسدشان را به نظام دیکته کنند شما به موقع ورود کرده و با آن برخورد کنید.


نامزدی اسحاق جهانگیری به عنوان نامزد پوششی، تحقیر مضاعف روحانی است.
وطن امروز در یادداشتی نوشت: از نخستین‌ روزهای انتخاب روحانی ضعف رئیس دولت در اداره جامعه خود را در قالب‌های مختلف از جمله عدم استقلال او از شخصیت‌هایی چون هاشمی نشان داد. اینها البته در کنار نداشتن یک گفتمان سیاسی مستقل بیش از پیش هم به چشم می‌آمد و حتی تلاش دولتمردان برای آنکه «اعتدال» را یک گفتمان نشان دهند نیز ناموفق بود


ضرورت رویکرد اخلاقی به انتخابات
سید عبدالله متولیان در جوان نوشت:
برخلاف نظام‌های غربی مبتنی بر اصالت سرمایه که مفهوم «ترجیح اراده انسان‌ها(ی ثروتمند) بر اراده خداوند» از طریق انتخابات (و مفهوم مردم‌سالاری) و حذف جایگاه اخلاق در مبارزات انتخاباتی اعمال می‌شود، در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مفهوم «تحکیم حکومت خداوند در زمین» از طریق انتخابات (و مفهوم مردم‌سالاری دینی) و تأکید بر رعایت و تقویت عنصر اخلاق در رفتارهای انتخاباتی، جاری و تعقیب می‌شود

 

زاهدی به جمع حامیان ابراهیم رئیسی پیوست
محمد مهدی زاهدی عضو کابینه دولت نهم و رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌‌ای حمایت خود از کاندیداتوری حجت‌الاسلام رئیسی را اعلام کرد. متن این بیانیه به این شرح است: اینجانب با شناختی که از منش حجت‌الاسلام رئیسی و سوابق روشن علمی و مدیریتی ایشان و قاطعیت در برخورد با مفاسد اقتصادی دارم، مطمئنم که با حضور ایشان در رأس مدیریت اجرایی کشور، نسیم خدمت وزیدن خواهد گرفت و نشاط و سرزندگی در کشور طنین انداز خواهد شد.

 


ظریف: امریکا از متن و روح برجام سرپیچی کرده است
محمدجواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: «خواهیم دید که
آیا امریکا آماده هست به متن برجام پایبند باشد یا نه، چه برسد به روح آن! تاکنون که از هر دو سرپیچی کرده است. آیا باز هم باید از ماژیکم برای مشخص کردن متن استفاده کنم؟»


کفتربازی سیاسی
محمدکاظم انبارلویی در رسالت نوشت:
کفتربازی یک سرگرمی مذموم است که حاصلی جز اتلاف وقت و عمر ندارد. این بازی به این دلیل مذموم است که روی بام‌های بلند باعث آزار واذیت همسایگان می شود. اما کبوتر از دیرباز سمبل صلح و ‌آشتی و دوستی بوده است. از این لحاظ بازی و استفاده از آن نمی‌تواند امری مذموم باشد. آمریکایی‌ها کفتربازی بلد نیستند. اما در آمریکا عده‌ای ایرانی و اروپایی به این کار مشغول هستند. بلژیکی‌ها ، فرانسوی‌ها ، انگلیسی‌ها و ایتالیایی‌ها جزء تولیدکنندگان و صادرکنندگان کفتر هستند. کفتربازی یک کار مردانه است . زنان هیچ‌گاه به این بازی وارد نمی شوند و کسی یاد ندارد زنی به این عرصه وارد شده باشد. مسابقه کفتربازی قواعد خاص خود را دارد.

 


جزییات دیدار دو اصلاح طلب با رهبر انقلاب
حجت‌الاسلام محسن رهامی درخصوص دیدار اخیر خود و حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا با مقام معظم رهبری، گفت: اين ديدار در ادامه جلساتی بود که من در طول سال‌های اخیر، خصوصا دو، سه سال گذشته و قبل از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، در سال ۹۲ و انتخابات مجلس در سال ۹۴، با مشاوران ارشد رهبری در تهران و همچنین تعدادی از مراجع، علما و برخی فقهای محترم شورای نگهبان در قم داشته‌ام.
.
عمار حکیم: حامل پیامی از ایران به مصر نبودم
رئیس ائتلاف ملی عراق گفت:‌ هیچ پیامی از سوی ایران به مصر نرساندم و در دیدار با عبدالفتاح سیسی پیشنهاد دادم که ایران، عربستان، ترکیه و عراق کنفرانس مشترک برگزار کنند و مصر آن را برعهده بگیرد.


دولت یازدهم، تجلی ثبات و آرامش
سیدرضا صالحی امیری در ایران نوشت:
با اعلام رسمی نامزدهای نهایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اکنون فرصت ارائه برنامه‌های داوطلبان از یک سو و ارزیابی و قضاوت مردم از سوی دیگر فرا رسیده است تا با در نظر گرفتن پیشینه و سوابق افراد و نیز شناخت از میزان توانمندی و عمل به وعده‌ها دست به انتخاب بزنند.

 


هشدار انتخاباتی نایب رئیس مجلس به صداوسیما
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه صداوسیما باید از میدان دادن به کاندیداها برای تخریب یکدیگر بپرهیزد، خواستار آن شد که جلوی ارائه اطلاعات غلط از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری گرفته شود.

 


بابک زنجانی درخواست اعاده دادرسی کرد
وکیل مدافع بابک زنجانی از تقدیم درخواست اعاده دادرسی موکلش به دیوان عالی کشور خبر داد و گفت مطابق قانون، به محض وصول درخواست اعاده دادرسی، در صورتی که حکم صادره از نوع مجازات سالب حیات باشد، دستور توقف اجرای حکم داده می‌شود.


رئیسی در مواجهه با رئیسی
احمد غلامی در شرق نوشت:
ابراهیم رئیسی بیش از آنکه با نامزدهای دیگر ریاست‌جمهوری در تقابل باشد در مواجهه با خودش است.

تلاش محمد هاشمی برای انتخاب مجدد روحانی
محمدهاشمی داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت:
طبق وصیت برادرم (مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی) که سفارش کرده بود 5 نفر غیر از آقای روحانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شوند تا در صورت رد صلاحیت وی عرصه خالی نماند، در انتخابات نام نویسی کردم و حال هم تمام تلاشم را برای انتخاب مجدد روحانی به کار می‌گیرم

امضای زودهنگام قرارداد بازطراحی رآکتور اراک
لو کانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه ضمن اعلام اینکه قرارداد اولیه باز طراحی رآکتور آب سنگین اراک پیش‌تر در پکن به امضا رسیده است، گفت: قرارداد نهایی قرار است روز یکشنبه در وین اتریش میان ایران و چین به امضا برسد.

 


طرح جنجالی قالیباف و انتقاد رئیسی از اشرافیت
هردو نامزد اصلی اصولگرایان این روزها با مواضع اقتصادی وارد میدان رقابت شده اند. حجت الاسلام رئیسی روز گذشته از عزت و کرامت گفت و اینکه همه قرار دادهای اقتصادی باید همراه با این دو شرط باشد. وی همچنین نگاه اشرافی به مدیریت را مشکل مدیریت کشور دانست. از سوی دیگر از ستاد قالیباف شنیده شده است که به زودی او از یک طرح شگرف اقتصادی رونمایی می ک ند. ظاهرا این طرح با ادعای قالیباف به دو و نیم برابر کردن درآمد کشور مرتبط است. برخی معتقدند ادعای قالیباف همراه با بزرگنمایی است و عملی نیست؛ البته قالیباف نیز تا امروز تنها با یک جمله پاسخ منتقدان را داده است؛ کارنامه من نشان داده است که هرچه وعده دادم ام عملی کردم.

 

توضیح درباره ردصلاحیت ریاست‌جمهوری
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی تاکید کرد: رد صلاحیت برای ریاست‌جمهوری، رد صلاحیت برای دیگر مسئولیت‌ها نیست.

 

نظر علم الهدی درباره ردصلاحیت ها
آخوند احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مدعی شد: “شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی، کسی را تایید یا رد نمی کند بلکه تنها احراز صلاحیت می کند

 


وزیر اطلاعات: سال 95 بیش از 30 برنامه بمبگذاری خنثی شد
وزیر اطلاعات گفت: در سال ۹۵ بیش از ۳۰ برنامه بمبگذاری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و خنثی شده است.