Preview Mode Links will not work in preview mode

Shabtabnews Radio


Apr 22, 2017

 


دوره نفت در برابر دارو یا غذا را یادمان نرود
محمد رضا باهنر در گفت و گویی برجام یک واقعیت بود. اینکه یکی بگوید هیچ اتفاقی نیفتاده است، خب ظالمانه است؛ چون خیلی اتفاقات افتاده است؛ خیلی از تحریم‌ها برداشته شده و می‌توان مجموعه‌ای از تحریم‌هایی که رفع شد از جمله فروش نفت، بیمه بازرگانی و… را ردیف کرد.

 


روزنامه جوان در گزارشی با تیتر «ترامپ در مسير همزيستي با برجام» با اشاره به اینکه كاخ سفيد ترامپ هم پايبندي ايران به توافق هسته‌اي را تأييد كرد. در بخش دیگری از این گزارش می خوانیم: «تا چند هفته ديگر، دونالد ترامپ طبق توافق هسته‌اي با ايران، بايد پاي دستورالعملي را امضا كند كه بي اثري تحريم‌هاي هسته‌اي امريكا عليه ايران را تمديد مي‌كند. ظاهرا به همين خاطر رئيس‌جمهور امريكا به آژانس‌هاي امنيت ملي كشورش دستور داده بررسي كنند كه آيا تعليق تحريم‌هاي هسته‌اي ايران بر اساس برجام براي منافع امنيت ملي امريكا حياتي است يا نه؟ البته وزير خارجه ترامپ در نامه خود تأييد كرده كه ايران به توافق هسته‌اي پايبند بوده، نامه‌اي كه مي‌تواند زمينه‌سازي براي ادامه اجراي برجام از طرف امريكا باشد.


دو جبهه‌ای که در تاخیر ظهور نقش داشتند!
آخوند بدنام موسوم به علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه (میقات ۱۵): امروز دو جبهه با تمام وجود در تأخیر ظهور نقش دارند که یکی جبهه بیرونی به رهبری امریکا و دیگری جبهه لیبرال و سکولار داخلی است؛ شناخت دشمنی امریکا کار سختی نیست اما شناخت و موضع گیری در برابر جبهه دیگر که پوششی از نفاق دارد بسیار دشوار می باشد.

 

روحانی با کاندیدای پوششی موافق نبود
\الیاس حضرتی، نماینده اصلاح طلب مجلس درباره کاندیداتوری اسحاق جهانگیری گفت: حضور اسحاق جهانگیری در میدان رقابت در نگاه اول این تفسیر را در ذهن بر می‌انگیزد که تاکتیک انتخاباتی حسن روحانی است اما واقعیت آنجاست که این تاکتیک زاییده ذهن اصلاح‌طلبان بوده است.

 


آخوند سوپر مرتجع حکومتی موسوم به حسینعلی نوری همدانی:
کسی به شورای نگهبان اعتراض کند، مفسد فی‌الارض است
نوری همدانی – با کارنامه افعال و اقوالی ننگین و تباه- در درس خارج خود گفت: انتخاب اصلح وظیفه مهم دیگری است که همه دارند، زیرا نظام با خون شهدا و زحمات زیادی به دست آمده و باید وقت زیادی برای انتخاب اصلح بگذاریم و حتی این کار واجب کفایی است.چون و چرا کردن در مقابل شورای نگهبان گناه است، زیرا این شورا قانون دارد و براساس آن صلاحیت افراد را انتخاب می‌کند. آیت الله خمینی در “صحیفه نور” در چند جا آورده کسی بخواهد در مقابل شورای نگهبان اعتراض کند نه تنها گناه کرده، بلکه مفسد فی‌الارض است زیرا قانون اساسی با خون این همه شهید به دست آمده و کسی نمی‌تواند آن را قبول نداشته باشد.


«آقا» هرشب برای هاشمی دعا می‌کنند
محمد هاشمی رفسنجانی کاندیدای ریاست جمهوری گفت: در ملاقات خانواده آیت الله هاشمی با آقافقط فرمودند وقتی دست حاج آقا از اینجا کوتاه است باید برای ایشان هدیه بفرستید. گفتند که من هر شب دعایشان می کنم. همیشه دعایشان می کنم. گفتند که من یادشان هستم. گفتند که وقتی خبر را شنیدند خیلی سنگین بود و اعضای دفتر نگران بودند. از این فرمایشات اینگونه داشتند.


تبصره يك ماده ٢٦ قانون انتخابات شوراها ذيل شرايط كانديداها مي‌گويد: «اقليت‌هاي ديني شناخته شده در قانون اساسي به جاي اسلام بايد به اصول دين خود اعتقاد و التزام عملي داشته باشند.» اما شوراي نگهبان به استناد سخنان امام خميني در سال ٥٨ كه در صحيفه نور (جلد ۶، چاپ ۱۳۷۱، صفحه ۳۱) آمده است اين تبصره را مورد تفسير جديدي قرار داده و كانديداتوري غير مسلمان‌ها در مناطقي كه در اقليت هستند را خلاف شرع دانسته است. قانون انتخابات شوراها اگرچه مصوب سال ٧٥ است اما از آن موقع چندين بار در سال‌هاي ٧٦، ٨٢، ٨٦، ٩٢ و آخرين بار هم ارديبهشت ماه ٩٥ مورد بازبيني و تصحيح قرار گرفته است اما هيچ زمان با چنين تفسيري از سوي شوراي نگهبان مواجه نشده بود.

پیشنهاد یک آخوند برای تشکیل نظام پارلمانی
آخوند جعفر سبحانی در قم در دیدار رییس و جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس بر ضرورت حفظ آبروی نظام تأکید کرد و گفت: دشمنان در تلاشند، جمهوری اسلامی ایران را از دو راه فیزیکی و آبرویی مورد هدف قرار دهند. وی افزود: برخی از افرادی که در این مدت ثبت نام انجام دادند به جایگاه نظام ضربه زدند و با این کار برخی می خواستند چنین ادعا کنند که قانونی نیست و هرکس بخواهد ادعای رییس جمهوری کند و نباید گذاشت این نگاه در جامعه ترویج داده شود.


انتقاد تند نایب رئیس مجلس از بلا تکلیفی ادمین‌های بازداشتی
مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به بازداشت ۱۲ نفر از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت و فضای امنیتی کشور در آستانه انتخابات گفت: بازداشت این چنینی افراد کار درستی نیست، اگر سیستم ما هوشیار و آگاه است، باید در قدم نخست به افراد اعلام کند که راهی که می‌روند اشتباه است و به جاده خاکی رفته‌اند. این درست نیست که صبر کنیم افراد گمراه شوند، بعد برایشان پرونده درست و یک‌باره ۱۲ ادمین کانال تلگرامی را بازداشت، یا سایت و رسانه را تعطیل کنیم.

 

انتقاد علی مطهری از قوه قضاییه به دلیل فیلتر تلگرام صوتی

علی مطهری با انتقاد از فیلتر تماس صوتی شبکه پیام‌رسان تلگرام گفت: ورود قوه قضاییه به این موضوع قابل توجیه نیست چراکه این قوه باید در جایی که جرمی اتفاق افتاده، وارد شود لذا مسئولان این دستگاه باید درخصوص اقدام اخیر خود توضیح دهند.

اخبار منتشره درخصوص بررسی صلاحیت ها صحت ندارد
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی خود مطلبی را درباره روند بررسی احراز صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری منتشر کرد.
باسمه تعالی
ملاقات های متعدد، حضور در مجلس و دیدار با جمعی از نمایندگان محترم، بررسی برخی از پرونده ها، و نهایتا مصاحبه زنده در شبکه العالم بخشی از کارهای روز گذشته بود. البته مجددا خبرهای کذب دیگری در خصوص انتخابات و بررسی صلاحیت ها منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت. روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه جلسه عمومی شورای نگهبان برقرار است و دستور جلسه نیز بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری است. اولین فرصت قانونی اعلام نظر نیز پنج شنبه ۳۱ است


شکایت برادر رئیس‌جمهور از یک نماینده مجلس
حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور پس از اظهارات سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی درباره ارتباط فریدون با فردی به نام «شب‌دوست مالامیری» یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی، از این نماینده مجلس به دادسرا شکایت کرده است. تسنیم این خبر را منتشر کرد.

 

شکایت ایرانیان مقیم آمریکا از ترامپ
نشریه پولیتیکو در مقاله‌ای اعلام کرد: حکم منع روادید به شهروندان کشورهای مسلمان، خشم ایرانیان مقیم آمریکا را بر انگیخته است و گروه زیادی از ایرانیان آمریکا که بطور معمول خود را از مسائل سیاسی آمریکا دور نگه می‌دارند، علیه حکم مهاجرتی ترامپ که صدور روادید برای شهروندان شش کشور از جمله ایران را ممنوع کرده است به دادگاه‌های این کشور شکایت کرده‌اند..

 


واکنش استانداری به حضور احمدی نژاد در جشن قهرمانی پرسپولیس

معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران: با توجه به شایعات مبنی بر حضور چند تن از کاندیداهای ریاست جمهوری در دیدار دو تیم پرسپولیس و پدیده در استادیوم آزادی، تماسی با دفتر این افراد گرفته شد و با توجه به اینکه اولاً حضورشان در این مجامع می‌تواند شائبه تبلیغات زودهنگام را داشته باشد و در ثانی وجود حدود 100 هزار نفر در استادیوم آزادی امکان توهین و درگیری را به وجود می‌آورد، از آن‌ها خواهش کردیم که در صورت احتمال وجود برنامه حضورشان در استادیوم، از این برنامه صرفنظر کرده و در استادیوم آزادی حضور نیابند. ایرنا این خبر را منتشر کرد.

 


ستاد اصولگرایان حامی روحانی تشکیل می‌شود
بهروز نعمتی در گفت‌وگو با «ایران» گفت: مجموعه جمنا تمام جریان اصولگرا نیست و نمی‌تواند مدعی نمایندگی تمام تفکرات و گرایش‌های این جریان باشد. یک بخش قابل توجهی از اصولگرایی کسانی هستند که می‌خواهند در انتخابات از آقای روحانی حمایت کنند و به نفع ایشان فعالیت داشته باشند.


نظر زیباکلام درباره نامزدهای اصولگرایان

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه در گفت‌وگو با رویداد۲۴ درباره عدم استقبال اصولگرایان از نامزدی رئیسی گفت: تا به اینجای کار حدس زده می‌شود که آقای قالیباف قرار است به نفع آقای رئیسی کنار رود که در مقابل آن در صورت دست یافتن به مقام ریاست‌جمهوری از سوی ابراهیم رئیسی، قالیباف به عنوان معاون اول او انتخاب شود. مشکل اساسی آقای رئیسی علاوه بر نبود محبوبیت، این است که از جانب جناحی برگزیده می‌شود که خود با مشکل فقدان محبوبیت مواجه است علاوه بر این حوادث سال 67 به نام آقای رئیسی به ثبت رسیده و او باید درهفته‌های آینده در این خصوص به توضیح بپردازد و شهبات را برطرف کند زیرا سکوت در این باره مشکلات را حل نخواهد کرد و در مجموع رئیسی شانس زیادی برای کسب موفقیت در انتخابت ریاست‌جمهوری اردیبهشت ماه را ندارد.

واکنش ظریف به بازرسی بدنی بانوان ایرانی در فرودگاه تفلیس
محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه در اظهارنظری به پرسش یکی ازمخاطبانش در اینستاگرام درباره بازرسی بدنی بانوان ایرانی در فرودگاه تفلیس گرجستان پاسخ داد.
پیش‌بینی تاریخ دقیق آغاز جنگ جهانی سوم!
؛ “هوراچیو ویلگاس”، پیشگویی که مدعی پیام‌آوری از جانب خدا است، این بار درباره زمان دقیق آغاز جنگ جهانی سوم اظهار نظر کرده است.ویلگاس” پیش از این، حمله “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا، به سوریه را نیز پیشگویی کرده بود که درست از آب درآمد. وی که مدعی است پیشگویی‌هایش بسیار دقیق هستند، پیش‌بینی کرده جنگ جهانی سوم کاملا هسته‌ای است و تا چند هفته آینده آغاز می‌شود. وی مدعی شد همزمان با صدمین سالگرد رویت “مریم مقدس” این اتفاق رخ خواهد داد.

 

علم الهدی: با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالفم
احمد علم‌الهدی در نشست با نخبگان علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد سخنانی را مطرح کرد که بخش هایی از این سخنان در ادامه می آید:
* از روز اولی که به‌عنوان امام‌جمعه مشهد انتخاب شدم، برحسب دستور رهبری به فعالیت‌های دانشگاهی و حوزه توجه ویژه‌ای داشتم
* به دلیل برخی بی‌مهری‌ها، متأسفانه در ورود برای من به دانشگاه باز نشد، اما به مناسبت‌های گوناگون در دانشگاه حاضر شدم
* این‌که می‌گویید «بعد از 12 سال به دانشگاه آزاد آمدی»، کم‌لطفی است، اولین جلسه رسمی دانشگاهی من در دانشگاه آزاد برگزار شد
* بنده ضد هنر نیستم، خود را بیش از هنرمندان طرفدار هنر می‌دانم چون اگر هنر در مسیر تعالی انسانی قرار گیرد، بهترین عبادت است
* با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالفم چون کنسرت، «هنر کُش» است